Warsaw Prog Days 2018. Ogłoszono gościa specjalnego

/ 15 listopada, 2017

Szósta edycja Warsaw Prog Days, która odbędzie się 10 lutego przyszłego roku, będzie obfitowała w wiele niespodzianek. Przede wszystkim na scenie pojawi się Colin Bass, brytyjski progresywny muzyk rockowy, basista, członek legendarnej grupy Camel. Muzyk wystąpi razem z grupą Amarok ze specjalnie przygotowanym materiałem. 

Stone Temple Pilots wystąpili z nowym wokalistą

Będą to nie wszystkie niespodzianki muzyczne tego wieczoru. Na scenie zostaczymy także Lion Shepherd, którzy podbijają ostatnio stacje radiowe, energetyczny Gallileous i szalonych rock'n'rollowych berlińczyków z Coogans Bluff.  Bilety w cenie 60 złotych trafiły już do sprzedaży.

Gwiazdą imprezy będzie wspomniany zespół Amorak. To polska art-rockowa formacja znana wcześniej z takich wydawnictw jak „Amarok” (2001), „Neo Way” (2003) i „Metanoia” (2004), które cieszyły się sporą popularnością w Europie, a także wielu krajach Ameryki Południowej, Meksyku czy Japonii. Najnowszy album „Hunt”, zarejestrowany po 12 latach przerwy, zawiera dziewięć utworów łączących takie gatunki muzyczne jak: rock progresywny, ambient, folk czy trip-hop.

Amarok to aktualnie autorski projekt gitarzysty, multiinstrumentalisty, wokalisty i producenta – Michała Wojtasa, współtwórcy takich zespołów jak UniqplanCatster czy Casma. Tym razem również postanowił on zaprosić znakomitych gości, z którymi współpracował przy trzech poprzednich wydawnictwach Amarok, m.in. Colina Bassa (Camel), Mariusza Dudę (Riverside, Lunatic Soul) czy Michała Ściwiarskiego (Casma), wielu cenionych instrumentalistów, a także autorkę większości tekstów i okładki Martę Wojtas. Płyta, podobnie jak poprzednie, została zrealizowana przez Magdę i Roberta Srzednickich w warszawskim Serakos Studio.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także