Warsaw Rocks z wielkimi gwiazdami: Scorpions, Europe i inni [DATA, BILETY]

/ 27 listopada, 2023


Latem 2024 roku wystartuje nowy festiwal Warsaw Rocks, a na nim wielkie gwiazdy rocka.


26 lipca 2024 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja cyklu Warsaw Rocks! Na jednej scenie wystąpią m.in. Scorpions i Europe, a kolejni artyści i zespoły zostaną ogłoszeni już wkrótce.

Scorpions

Minęło 50 lat od czasów, gdy młodzi – Klaus Meine, Rudolf Schenker i Matthias Jabs, wędrowali ulicami Hanoweru niosąc ze sobą instrumenty i wzmacniacze. W ciągu pół wieku stali się najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Niemczech, a w Europie, są żywym dowodem na to, że nie tylko VW, Mercedes czy BMW, mogą konkurować na arenie międzynarodowej, ale również muzyka rockowa.

Przedstawienie kariery Scorpions w liczbach jest praktycznie niemożliwe. Jednak jedną z liczb, o których należy wspomnieć, jest ponad 100 milionów sprzedanych do tej pory płyt. Sprawia to, że Scorpions jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów rockowych w Europie.

Europe

Przez ponad trzy dekady oraz kilkadziesiąt milionów sprzedanych płyt, Joey Tempest (wokal), John Norum (gitary), Mic Michaeli (klawisze), John Leven (bas) i Ian Haugland (perkusja) bez zmian ciężko pracują, aby każdego roku móc występować na całym świecie oraz produkować albumy, doceniane zarówno przez fanów, jak i branżę muzyczną.

W 2022 roku zespół powrócił z pełną mocą, zaczynając od trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii z Whitesnake i Foreigner, następnie wkraczając z tymi pierwszymi do Europy, aby wystapić na licznych, prestiżowych festiwalach. W grudniu 2022 roku zespół wystąpił na trzech wyprzedanych koncertach w Chile, Brazylii i Argentynie. Na koniec roku zespół otrzymał specjalną nagrodę YouTube za MILIARD wyświetleń hitu „The Final Countdown” z 1986 roku – jest to pierwszy szwedzki zespół, który otrzymał to wyróżnienie tylko za sprawą jednego utworu.

Warsaw Rocks Bilety:

  • Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w środę, 29
  • listopada o godz. 11:00
  • Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00
  • Sprzedaż ogólna na LiveNation.pl rozpocznie się 1 grudnia o godz. 11:00
KOMENTARZE

Przeczytaj także