Warszawskie zapiekanki mogły zagrozić koncertowi Depeche Mode w Polsce?

/ 3 stycznia, 2023


Czy warszawskie zapiekanki mogły stanąć na drodze do koncertu Depeche Mode w Polsce?


30 lipca 1985 roku zespół Depeche Mode wystąpił po raz pierwszy w Polsce, grając na warszawskim Torwarze. Grupa do Warszawy przyleciała dzień wcześniej, a muzycy postanowili pozwiedzać naszą stolicę.

Towarzyszący muzykom w roli tłumacza Roman Rogowiecki opowiada w Wydaniu Specjalnym „Teraz Rocka” poświęconym Depeche Mode, jak przebiegła ta wizyta:

Pamiętam, że przeszli się Marszałkowską wzdłuż Domów Towarowych Centrum. Co zadziwiające – smakowały im polskie zapiekanki. Trochę się martwiłem, że gdy to zjedzą, może nie dojść do koncertu. Ale Martin Gore był bardzo zadowolony: zjadł i powiedział, że czuje się świetnie… Na rogu, zdaje się, Świętokrzyskiej był sklep ze skórzanymi rzeczami. Martin kupił tam zieloną skórzaną czapkę – on w ogóle lubi skórę. To był chyba jego jedyny poważny zakup…

Jak jeszcze przebiegła ta oraz wszystkie inne wizyty Depeche Mode w Polsce dowiecie się z Wydania Specjalnego poświęconego zespołowi, które jest już w sprzedaży.

DEPECHE MODE WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

Depeche Mode wystąpi ponownie w Polsce na dwóch koncertach: 2 sierpnia 2023 zagra na stadionie PGE Narodowy w Warszawie, a 4 sierpnia w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety na oba koncerty są już w sprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także