Weird Al Yankovic zagrał utwór Foo Fighters [WIDEO]

/ 28 maja, 2018

Weird Al Yankovic koncertuje obecnie po Stanach Zjednoczonych, gdzie podczas kolejnych występów prezentuje największe przeboje pochodzące ze swojego repertuaru. Inna sprawa, że to najczęściej humorystyczne przeróbki innych znanych utworów, ale to właśnie z tego znany jest ten artysta – z parodiowania i wyśmiewania.

Eminem i Nicki Minaj są parą? Raper zaskoczył fanów na koncercie

Mimo wszystko podczas występu w San Diego, już podczas bisu, postanowił zaśpiewać utwór „This is a Call” z repertuaru Foo Fighters. Postanowił niczego nie parodiować, tylko skupić się na odtworzeniu oryginału:

Warto w tym miejscu nadmienić, że jedną z najważniejszych piosenek w dorobku Weird Ala jest „Smells Like Nirvana”, czyli humorystyczna przeróbka najważniejszego utworu w dorobku zespołu Nirvana. W pewnym sensie drogi Dave'a Grohla i Yankovicia ponownie się przecięły. 


Weird Al Yankovic karierę rozpoczął na początku lat 80., nagrywając parodystyczne przeróbki rockowych i popowych piosenek. Wśród artystów, których parodiował znaleźli się między innymi Queen, Pink Floyd i Michael Jackson. 24 listopada 2017 roku ukazał się 15-płytowy box „Squeeze Box: The Complete Works of Weird Al Yankovic” zawierający 14 wydanych przez artystę do tej pory albumów oraz dodatkową płytę „Medium Rarities” z nieznanymi dotychczas utworami. Wszystko to w pudełku będącym wierną repliką akordeonu Yankovica oraz ze stustronicową książką.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także