Wiedźmin bohaterem serialu. Netflix współpracuje z Sapkowskim i Bagińskim

/ 17 maja, 2017

Po sukcesie, jaki osiągnęły gry „Wiedźmin”, jasnym było, że wcześniej czy później historia i bohaterowie wykreowani przez Andrzeja Sapkowskiego zagoszczą na ekranach telewizorów. Co prawda powstał polski film oparty na kanwie powieści Sapkowskiego, ale ten temat lepiej przemilczeć.

„Gra o tron”. 15 zdjęć zwiastujących 7. sezon [GALERIA]

Wiemy już oficjalnie, że Netflix rozpoczął prace nad serialem opowiadającym historię Wiedźmina. Potwierdziło się również, że jednym z reżyserów serialu będzie Tomasz Bagiński. Na temat projektu wypowiedział się Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych:

Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym widzom.

Producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (odpowiedzialny chociażby za cykl filmów „Mumia”), a także Jason Brown (odpowiedzialny za serial „The Espanse”). Współpracownikami natomiast wspomniany Bagiński, Jarosław Sawko i firma Sean Daniel Company. Twórcy będą korzystali z pomocy Andrzeja Sapkowskiego, który został „konsultantem kreatywnym”.

Jak wszyscy wiemy Sapkowski nie był zachwycony, że Wiedźmin osiągnął tak spektakularny sukces na rynku gier, ale współpraca z Netflixem niezwykle go cieszy:

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu, których poświęciłem ponad trzydzieści lat.Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek.

Z pierwszych szacunków wynika, że Platige Image – odpowiedzialne za serial o Wiedźminie – ma do wykorzystania budżet w wysokości około 6 milionów dolarów. Mowa oczywiście jedynie o pierwszym sezonie. Ewentualne zamówienie kolejnych będzie zależne od ocen krytyków i fanów. Gdyby serial okazał się strzałem w dziesiątkę, budżet na kolejne serie może być kilkukrotnie wyższy.

Muzyka dla Wiedźmina

Bez wątpienia niezwykle ważnym elementem serialu o Wiedźminie będzie ścieżka dźwiękowa. W grach opowiadających losy białowłosego wojownika możemy usłyszeć wiele znakomitych kompozycji, które tworzone były między innymi przez zespół Percival Schuttenbach.

Kto Waszym zdaniem powinien nagrać muzykę do serialu?

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także