„Wiedźmin” nie jest już najpopularniejszym serialem Netflixa. Nowy hit bije rekordy!

/ 28 stycznia, 2021

Przez wiele miesięcy to właśnie „Wiedźmin” był najpopularniejszym serialem Netflixa licząc pierwsze cztery tygodnie od premiery. Właśnie został zrzucony z pierwszej pozycji!


Serialowy „Wiedźmin” okazał się prawdziwym objawieniem platformy Netflix. Produkcja w pierwszych tygodniach została odtworzona w całości lub częściowo przez 76 milionów kont na całym świecie. Przez wiele miesięcy rekord ten był bezpieczny, ale właśnie – dość nieoczekiwanie – został pobity.

Najpopularniejszym serialem Netflixa w pierwszych czterech tygodniach od premiery została produkcja pt. „Bridgertonowie”, która zadebiutowała na platformie pod koniec grudnia 2020 roku. Netflix pochwalił się właśnie, że w 28 dni serial odtworzono w całości lub częściowo na 82 milionach kont! Rekord „Wiedźmina” został pobity, ale popularność serialu zaskoczyła nawet szefów platformy – prognozowano bowiem zainteresowanie na poziomie 63 milionów.

„Bridgertonowie” to ekranizacją cyklu powieściowego autorstwa Julii Quinn. Akcja serialu rozgrywa się w alternatywnej wersji brytyjskiej epoki regencji i opowiada o miłosnych perypetiach rodzeństwa pochodzącego z arystokratycznego rodu.

Na prawa do cyklu Netflix wydał bagatela ponad 200 milionów dolarów. Jak się jednak okazuje, była to dobra inwestycja. Zapowiedziano już powstanie drugiego sezonu serialu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także