Wielki angielski festiwal rockowy odwołał tegoroczną edycję i zapowiedział lineup na 2022 rok

/ 1 marca, 2021


Tegoroczna edycja Download Festival nie dojdzie do skutku. Poznaliśmy za to szczegóły edycji przyszłorocznej.


Organizatorzy Download Festival ogłosili, że w tym roku festiwal się nie odbędzie. Poznaliśmy za to datę przyszłorocznej edycji – odbędzie się ona w dniach 10-12 czerwca 2022, a jej głównymi gwiazdami będą Kiss, Biffy Clyro i Iron Maiden.

Tegoroczna edycja miała odbyć się w dniach 4-6 czerwca, jednak organizatorzy postanowili odwołać ją ze względu na wciąż niepewną sytuację związaną z koronawirusem. Niedawno brytyjski rząd ogłosił plany znoszenia lockdownu. Premier Boris Johnson powiedział, że znoszenie poszczególnych obostrzeń musi być ostrożne, ale musi być też „jednokierunkowe” tak, żeby nie trzeba było ich ponownie przywracać. Zgodnie z tym planem w Wielkiej Brytanii „wszelkie ograniczenia dotyczące kontaktów społecznych” mają zostać zniesione do 21 czerwca. Głównym wyznacznikiem znoszenia obostrzeń ma być tempo szczepień przeciwko COVID-19.

Organizatorzy festiwali Reading i Leeds, które mają odbyć się pod koniec sierpnia potwierdzili, że odbędą się one zgodnie z planem. Odwołana została natomiast tegoroczna edycja festiwalu Glastonbury.

Angielskie festiwale należą do największych i najbardziej prestiżowych w Europie.

KOMENTARZE

Przeczytaj także