Winyle biją rekordy w USA. Najlepszy tydzień od blisko 30 lat!

/ 30 grudnia, 2020


Płyty winylowe biją kolejne rekordy. Miniony tydzień był najlepszy dla tego nośnika.


Kilka dni temu informowaliśmy, że sprzedaż płyt winylowych w Wielkiej Brytanii bije kolejne rekordy. Teraz rekordowe dane napłynęły ze Stanów Zjednoczonych. Jak donosi „Billboard” w zeszłym tygodniu sprzedało się 1,842 miliona egzemplarzy płyt winylowych. W ten sposób został pobity rekord 1,445 miliona egzemplarzy, który został ustanowiony… tydzień wcześniej. Są to też najlepsze wyniki dla płyt winylowych w USA od kiedy Nielsen/MRC zaczął badać sprzedaż nośników w 1991 roku.

Ale to nie koniec rekordów. W tygodniu przed świętami w USA sprzedało się więcej płyt winylowych niż kompaktowych. Od 1991 roku były tylko cztery takie tygodnie – wszystkie miały miejsce w 2020 roku!

Choć na płytach winylowych najchętniej kupowane są reedycje starych albumów, wiadomo, że kilka nowości przyczyniło się do tak dobrego wyniku. Wśród nich jest znakomicie sprzedający się album „Power UpAC/DC, a także płyta „IIIPaula McCartneya, która w ciągu tygodnia sprzedała się w nakładzie 32 tysięcy egzemplarzy, co czyni ją trzecią najlepiej sprzedającą się płytą winylową od 1991 roku.

Więcej o Paulu McCartneyu i jego nowej płycie znajdziecie w styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który właśnie trafił do sprzedaży.

STYCZNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także