Wojciech Cugowski wspomina, jak trafił do zespołu basisty Mr. Big

/ 4 lutego, 2024


Wojciech Cugowski miał okazję wziąć udział we wspólnej sesji z Billym Sheehanem z Mr. Big. Jak do niej doszło?


Billy Sheehan to niezwykle utalentowany basista, od 1988 roku członek Mr. Big, ale przez wiele lat grał też z Talas, Steve’em Vaiem, Davidem Lee Rothem i The Winery Dogs. Jednym z muzyków, który miał okazję zagrać z Billym jest także Wojciech Cugowski.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Wojciech opowiada, jak trafił do zespołu grającego u boku Sheehana:

W 2008 roku współpracowałem z firmą Yamaha i Billy Sheehan przyjechał jako gwiazda warsztatów i wystawy sprzętu Yamaha. Zostałem zaproszony do zespołu, który miał mu akompaniować. Powstał wspaniały zespół: Michał Dąbrówka, Wojtek Olszak, Michał Grymuza i ja. Zagraliśmy półgodzinny występ. Chyba Mr. Big nic nie graliśmy, ale wykonaliśmy Shyboy, który Sheehan nagrał najpierw z zespołem Talas, a potem na pierwszej płycie Davida Lee Rotha. Jak na każdym jam session zagraliśmy też coś Hendrixa. Bardzo fajny wieczór. Mieliśmy też okazję się poznać i pogadać z Billym. Mile to wspominam.

Mr. Big jest w trakcie pożegnalnej trasy koncertowej, która też ma objąć Polskę. Zespół zagra 11 kwietnia w warszawskim klubie Progresja. Muzycy jednak nie powiedzieli ostatniego słowa, bo mają w zanadrzu nowy album.

Więcej o Mr. Big przeczytacie w lutowym numerze „Teraz Rocka”, w którym zespołowi poświęciliśmy wkładkę.

LUTOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także