Wojciech Mann o decyzji Radia 357: Nie czuję się antenowo niepełnosprawny

/ 5 grudnia, 2020

Choć przedstawiciele Radia 357 i Radia Nowy Świat przekonują, że nie chcą stanowić dla siebie konkurencji, póki co ich relacje wyglądają na bardzo szorstkie.


Radio 357 poinformowało, że nie będzie chciało konkurować z Radiem Nowy Świat podczas piątkowego przedpołudnia. Wówczas w tej drugiej rozgłośni swoją audycję („Poranna Manna”) ma Wojciech Mann. Przedstawiciele Radia 357 mówią, że nie chcą konkurować, a liczą raczej na różne formy współpracy.

Takie podejście do sprawy nie spodobało się Magdzie Jethon, redaktorce naczelnej Radia Nowy Świat, która w rozmowie z Press.pl powiedziała:

Skontaktowałam się w tej sprawie z redaktorem Wojciechem Mannem. Powiedział, że ciągle jeszcze nie czuje się antenowo niepełnosprawny, więc nie oczekuje, iż będzie traktowany jako autor specjalnej troski. Uważa, że Radio 357 powinno rzucać swoje najlepsze siły na każdy odcinek ramówki, tak jak robimy to my.

Radio Nowy Świat nadaje już od kilku miesięcy i notuje bardzo dobre wyniki. Radio 357 ma rozpocząć pracę jeszcze w tym miesiącu, choć nie podano jeszcze dokładnej daty. Twórcy za to informują o kolejnych audycjach i dziennikarzach, którzy będą z nią współpracowali. Obie rozgłośnie zostały założone po tym, jak wybuchła afera w Radiowej Trójce. Ich funkcjonowanie możliwe jest dzięki wsparciu słuchaczy za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

Z jednej strony przedstawiciele obu rozgłośni mówią o współpracy, a nie konkurencji, ale coraz częściej widać, że nie są w stanie dojść do porozumienia na wielu płaszczyznach.

fot. Marcin Mann [facebook.com/wojciechmannofficial]

KOMENTARZE

Przeczytaj także