Wojciech Waglewski (Voo Voo) wyjaśnia, dlaczego nie ma telefonu komórkowego

/ 1 lutego, 2019

Wojciech Waglewski należy do najbardziej aktywnych muzyków na polskiej scenie – 15 lutego pojawi się nowy album kierowanego przez niego Voo Voo, zatytułowany „Za niebawem”. W lutowym „Teraz Rocku” możecie przeczytać obszerny wywiad z artystą.

Voo Voo singlem zapowiada nowy album [WIDEO]

W rozmowie przeprowadzonej przez Jordana Babulę, Wojciech Waglewski wyjawił, że nie korzysta z telefonu komórkowego. Dlaczego?

Z wielu powodów komórka powoduje u mnie niesmak. Po pierwsze, kiedyś gdy wsiadaliśmy z zespołem do samochodu, to rozmawialiśmy ze sobą. Teraz każdy zajmuje się telefonem – to jest słabe. Po drugie, przeraża mnie polski zwyczaj, że się rozmawia przez komórkę na głos, w przedziałach, w pociągu, w sklepie i tak dalej. Po trzecie, porażająca jest ta ilość zabawnych hałaśliwych dzwonków w telefonach, działają na mnie jak reklamy radiowe. Przede wszystkim jednak komórka to taki rodzaj chipu czy innego GPS. A ja cenię sobie intymność, osobność, niezależność.

Lider Voo Voo przyznaje jednak, że nie stroni od komputera:

Używam go oczywiście, jak każdy człowiek, bo jest bardzo użyteczny. Mnóstwo zakupów robię przez internet, między innymi płytowych, tu bardzo przydaje się Amazon. Lubię też swojego Facebooka. Co prawda wyrzucam ludzi zamieszczających zdjęcia piesków, wykreśliłem też sporo osób przy okazji jałowych dyskursów politycznych. Z tych znajomości, które utrzymały się na Facebooku, jestem jednak bardzo zadowolony, są to ciekawe osoby, poza tym mogę się w ten sposób kontaktować z ludźmi, z którymi kontakt inaczej byłby trudny, bo porozjeżdżali się po świecie.

%%REKLAMA%%

Cały wywiad z Wojciechem Waglewskim możecie przeczytać w lutowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest już w sprzedaży, w naszym sklepie i w formie e-wydania.

1 marca wystartuje trasa koncertowa promująca album „Za niebawemVoo Voo. Grupa odwiedzi ponad 20 miast. Poniżej znajduje się pełna rozpiska trasy.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także