Wojtek Mazolewski zdradza, jaką rockową płytę kupił na wszystkich możliwych nośnikach

/ 13 września, 2021


Ta płyta zrobiła na artyście tak duże wrażenie, że rozbił skarbonkę, żeby ją kupić.


We wrześniowym numerze „Teraz Rocka” świętujemy 30-lecie naszego pisma. Z tej okazji zapytaliśmy znanych, polskich muzyków, jaka płyta ostatnich 30 lat jest dla nich najważniejsza.

Wojtek Mazolewski odpowiedział:

Rage Against The Machine, “Rage Against The Machine”(1992). Od tego zaczyna się ta cała historia i okazuje się, że ta muzyka cały czas ma ogromną siłę rażenia: wielokrotnie wracam do niej z moimi zespołami. Bardzo dobrze wspominam moment, kiedy odkryłem tę muzykę: będąc uczniem szkoły średniej, zachodziłem do sklepu z płytami i kasetami przy ulicy Szerokiej w Gdańsku. Pewnego dnia usłyszałem tam nagle te dźwięki, które wywarły na mnie takie wrażenie, że zapytałem sprzedawcy, co to leci, a on podekscytowany, że ktoś o to pyta, wskazał mi tę kasetę. Natychmiast pognałem do domu, rozwaliłem skarbonkę i wróciłem z hajsem. Kasetę zarżnąłem, a potem kupowałem ją na wszystkich nośnikach, na jakich się dało. Świetna płyta!

Wypowiedzi innych muzyków, a także wiele innych materiałów jubileuszowych, znajdziecie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

fot. Elekes Andor

KOMENTARZE

Przeczytaj także