Wojtek Wojda (Farben Lehre) wskazuje dwie najlepsze płyty ostatnich 30 lat

/ 21 września, 2021


Wokalista Farben Lehre podzielił się swoimi największymi fascynacjami muzycznymi ostatnich trzech dekad.


We wrześniu 2021 roku „Tylko/Teraz Rock” świętuje 30. urodziny. Z tej okazji zapytaliśmy różnych artystów o najbliższe im płyty wydane w latach 1991-2021.

Wojtek Wojda z Farben Lehre powiedział:

Tak naprawdę w tym okresie powstały dwie płyty, które są mi równie bliskie, dlatego nie potrafię się zdecydować na wybór jednej z nich. Obie zostały nagrane i wydane jeszcze w XX wieku i w obu przypadkach jest tak, że nie tylko nigdy mi się nie znudziły, ale nawet ani trochę się nie zestarzały. W zasadzie przy każdym kolejnym przesłuchaniu doceniam ich ponadczasowość oraz unikalną – jak dla mnie – wartość artystyczno-poznawczą. Mam na myśli „MTV Unplugged In New York”Nirvany oraz „El vals del obrero”, drugą płytę z repertuaru jednej z najbardziej pozytywnie energetycznych załóg, jakie znam, czyli SKA-P z Hiszpanii. Pierwszą z wymienionych pozycji cenię przede wszystkim za melodyjność, niepowtarzalny klimat oraz ekstremalne mistrzostwo prostoty przekazu, no i oczywiście za wyjątkowo emocjonalnie zaangażowany, momentami do bólu przejmujący sposób śpiewania Kurta Cobaina. Z kolei w albumie SKA-P nie jestem w stanie wskazać nawet jednego słabego punktu, gorszego momentu czy chybionego dźwięku. Pochłaniam go w całości, od pierwszego do ostatniego taktu, a brawura i wspomniana energia kapeli budzi mój uśmiech, a jednocześnie podziw przy każdym kolejnym przesłuchaniu.

Farben Lehre jest w trakcie jubileuszowej trasy z Sexbombą i Zenkiem Kupatasą. Daty koncertów Punky Reagge Live znajdziesz tutaj.

Wypowiedzi innych muzyków znajdziesz we wrześniowym „Teraz Rocku”, który dostępny jest w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

fot. Robert Drózd

KOMENTARZE

Przeczytaj także