Wokalista Nickelback ma dość jednego z pytań. Wkurzył się w trakcie wywiadu

/ 11 września, 2023


Czy jest jakieś pytanie, którego najlepiej nie zadawać wokaliście Nickelback? Jest. I przekonał się o tym jeden z dziennikarzy.


Zespół Nickelback promuje swój nowy film dokumentalny zatytułowany „Hate To Love: Nickelback”. Jednym z tematów poruszanych w filmie jest hej, z jakim spotkał się w swojej karierze Nickelback.

Nickelback jest jednym z najpopularniejszych kanadyjskich zespołów rockowych, sprzedał ponad 50 milionów płyt na całym świecie, a większość z nich osiągnęła multiplatynowe nakłady. Jednak w sieci często spotykał się z hejtem. Wokalista Chad Kroeger nie lubi być pytany o ten aspekt kariery zespołu. Gdy w trakcie Toronto Film Festival, na którym premierę miał „Hate To Love: Nickelback” dziennikarz magazynu „People” zapytał go o negatywne reakcje, Chad wyrwał mu mikrofon, podetknął pod nos i powiedział:

Gdyby ktoś ci podtykał to pod nos każdego dnia i mówił: „Cały świat cię nienawidzi, cały świat cię nienawidzi”. Jak byś na to odpowiedział? Każdego dnia. Każdego. Czy pojawiłaby się u ciebie niechęć? Czy byś się wkurzył? Czy miał byś po chwili tego dość? Ja mam tego dość. Nakręciliśmy o tym film. Każdy może go obejrzeć. Od tej pory, jeśli ktoś zada mi to pytanie, będzie to oznaczało koniec wywiadu. Jeśli chcesz zakończyć wywiad, wystarczy, że o to zapytasz.

Twórcy „Hate To Love: Nickelback” pokazują w filmie, jak grupa z prowincjonalnego miasteczka Hanna wybiła się na szczyty sławy i jak stała się jednym z najbardziej hejtowanych zespołów rockowych. Hejt nie ograniczał się tylko do żartów w internecie, ale miały też miejsce incydenty, gdy grupa musiała przerwać koncert, gdyż na scenę leciały różne przedmioty, jak w Portugalii, gdzie członkowie zespołu zostali obrzuceni kamieniami. Twórcy filmu stawiają tezę, że Nickelback padł ofiarą cancel culture zanim to zjawisko jeszcze miało swoją nazwę.

Zwiastun filmu „Hate To Love: Nickelback” możecie obejrzeć poniżej.

KOMENTARZE

Przeczytaj także