Wokalista Soen nie boi się sztucznej inteligencji, ale jedna rzecz stanie się nudniejsza

/ 13 września, 2023


Joel Ekelöf przyznał, że nie widzi zagrożenia dla artystów ze strony sztucznej inteligencji. Jedna rzecz, jego zdaniem, stanie się jednak jeszcze nudniejsza.


Algorytmy sztucznej inteligencji potrafią tworzyć dziś kontent, który jeszcze niedawno był poza zasięgiem komputerów. Czy stanowią zagrożenie dla artystów?

W wywiadzie dla „Teraz RockaJoel Ekelöf z zespołu Soen powiedział, że nie czuje się zagrożony przez AI, jednak uważa, że muzyka mainstreamowa stanie się jeszcze nudniejsza:

Uważam, że to nieuniknione. Wszyscy mówią o zagrożeniu AI. Sztuczna inteligencja już istnieje, nie zniknie i musimy wykorzystać ją jak najlepiej. Musimy zrozumieć jakie niesie niebezpieczeństwa. Jak wpływa na muzykę? Sprawi, że mainstreamowa muzyka będzie jeszcze nudniejsza (śmiech). Niestety. Ale muzyka grana na żywo nie zniknie. Uważam, że wielu artystów znajdzie kreatywne sposoby na tworzenie sztuki za pomocą AI. Każda technologia daje przestrzeń do twórczej kreacji. Nie wiem, jak to będzie wyglądało, ale przekonamy się w odpowiednim czasie. Nie należę do osób, które narzekają, że kiedyś było lepiej. Przyszłość będzie interesująca i dobra z AI. Tyle, że muzyka mainstreamowa będzie jeszcze nudniejsza, bo tworzenie muzyki stanie się niezwykle tanie i łatwe.

1 września ukazał się najnowszy album zespołu Soen zatytułowany „Memorial”, a już 24 września Soen da koncert w warszawskim klubie Progresja.

Soen często koncertuje w Polsce i cieszy się uznaniem wśród fanów, co przyznał wokalista grupy, Joel Ekelöf w wywiadzie dla „Teraz Rocka”. Zapytany o to, co chciałby powiedzieć fanom przed koncertem, Joel odparł:

Uwielbiam Polskę! Mam bardzo dobrą opinię na temat polskiej publiczności. Jeden z naszych pierwszych koncertów, wiele lat temu zagraliśmy w Inowrocławiu, na małym festiwalu (Ino-Rock Festival w 2012 roku – red.). Polscy fani zawsze okazywali nam szacunek, słuchali naszej muzyki, są bardzo kulturalni. Zawsze więc cieszę się, gdy przyjeżdżam do Polski. Bądźcie tam i bądźcie polscy, a będę szczęśliwy (śmiech).

Cały wywiad z wokalistą Soen znajdziecie we wrześniowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży.

WRZEŚNIOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także