Wokalista Wheel wskazuje ulubioną płytę Tool. Co za nieoczywisty wybór: Mistrzowskie brzmienie

/ 7 maja, 2024


Którą płytę zespołu Tool najbardziej ceni wokalista zespołu Wheel? Odpowiedź może zaskakiwać.


Zespół Wheel niejednokrotnie porównywany był do zespołu Tool. Fińska grupa powróciła niedawno z nowym albumem zatytułowanym „Charismatic Leaders”, a 8 grudnia w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Który album Toola wokalista i gitarzysta Wheel, James Lascelles, lubi najbardziej? W wywiadzie dla „Teraz Rocka” nie wymienił żadnej z klasycznych płyt, a „Fear Inoculum” z 2019 roku:

Moim ulubionym albumem prawdopodobnie jest „Fear Inoculum”. Uwielbiam wszystkie płyty, ale jeśli chodzi o brzmienie, podoba mi się jak siedzą tu instrumenty, wszystko ma swoje miejsce. Jest mistrzowsko poskładany.

James przyznaje też:

Może dlatego, że miałem mniej oczekiwań, album podobał mi się od początku. Uznałem, że zrobią co chcą, jak na każdej płycie. Od czasu „Lateralus” ludzie mówili: Nagrajcie kolejne „Undertow”. Od wydania „10,000 Days” minęło 13 lat, są zupełnie innymi ludźmi. Czerpali ze starych pomysłów, a połączenie tego, czym kiedyś zespół był z czymś nowym jest bardzo trudną rzeczą, nawet jeśli minęły tylko dwa lata. Przynajmniej w moim odczuciu udało im się to idealnie. Wzięli brzmienia z przeszłości i zastosowali nowe, ekscytujące rozwiązania rytmiczne i kompozycyjne, bo struktura jest ich konikiem, w tym są najlepsi.

Cały wywiad z wokalistą Wheel znajdziecie w majowym numerze „Teraz Rocka”, w którym znajdzie się też spora gratka dla fanów Tool.

MAJOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także