Woodstock 50: Znamy oficjalny skład imprezy

/ 20 marca, 2019

Woodstock 50 odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia 2019, niemal co do dnia w pięćdziesiątą rocznicę oryginalnego festiwalu, który przeszedł do historii rocka.

Organizatorzy potwierdzili oficjalny skład imprezy. W trakcie trzech dni wystąpi ponad 80 wykonawców reprezentujących przeróżne gatunki oraz epoki muzyczne. Wśród największych gwiazd znajdą się: The Killers, Santana, The Raconteurs, Robert Plant, John Fogerty, The Black Keys, Greta Van Fleet, David Crosby, Rival Sons, Country Joe McDonald, Jay-Z, Imagine Dragons, Canned Heat i inni. Jak widać organizatorom udało się zaprosić kilka gwiazd, które grały na oryginalnym Woodstocku, ale nie brakuje też przedstawicieli młodego pokolenia.

Oryginalny festiwal Woodstock (pełna nazwa to Woodstock Music and Art Fair) odbył się w dniach 15-18 sierpnia 1969 roku. Na festiwalowej scenie wystąpiły największe gwiazdy rocka, a wiele z tych koncertów przeszło do historii muzyki. Warto wspomnieć chociażby o koncertach The Who, Carlosa Santany, Joe Cockera, Grateful Dead, Ten Years After, Crosby, Stills, Nash & Young, czy Jimiego Hendrixa, który zwieńczył cały festiwal.

Film dokumentalny z tego festiwalu zdobył Oscara, wydano także dwie płyty z koncertami gwiazd.

%%REKLAMA%%

Woodstock powracał także w późniejszych latach. W 1994 roku zagrały na nim takie grupy, jak Aerosmith, Red Hot Chili Peppers czy Nine Inch Nails. W 1999 roku odbył się natomiast w miejscowości Rome, w dniach 23-25 lipca, i zagrali na nim między innymi Red Hot Chili Peppers, Korn, Limp Bizkit i The Offspring. Niestety, fatalna organizacja i wysokie ceny produktów doprowadziły do zamieszek i przejawów przemocy podczas festiwalu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także