Festiwal Woodstock 50 został odwołany

/ 29 kwietnia, 2019

Woodstock 50 nie odbędzie się. Wielki festiwal mający uczcić 50. rocznicę festiwalu Woodstock został odwołany. Na festiwalu miały wystąpić takie gwiazdy jak The Killers, Santana, The Raconteurs, Robert Plant, John Fogerty, Greta Van Fleet, David Crosby, Rival Sons, Country Joe McDonald, Jay-Z, Imagine Dragons i Canned Heat. Wcześniej z udziału w festiwalu zrezygnował zespół The Black Keys.

Firma Dentsu, jeden z głównych inwestorów festiwalu ogłosiła wycofanie się z przedsięwzięcia, co jednocześnie oznacza jego odwołanie. Przedstawiciele firmy napisali:

Pomimo ogromnej ilości poświęconego czasu i wysiłku uznaliśmy, że produkcja festiwalu nie jest godna marki Woodstock i nie zapewnia bezpieczeństwa artystów, partnerów i uczestników. Po drobiazgowej analizie sprawy Dentsu Aegis Network’s Amplifi Live, partner Woodstock 50 postanowił odwołać festiwal.

Plotki o odwołaniu festiwalu pojawiły się już 22 kwietnia, gdy wstrzymano planowaną sprzedaż biletów na to wydarzenie. Wówczas Michael Lang w wywiadzie dla „Billboard” zapewniał:

To tylko plotki. Fenomen Woodstock polega na tym, że po pięćdziesięciu latach nadal przyciąga uwagę, a wraz z nią rodzą się plotki.

Oryginalny festiwal Woodstock (pełna nazwa to Woodstock Music and Art Fair) odbył się w dniach 15-18 sierpnia 1969 roku. Na festiwalowej scenie wystąpiły największe gwiazdy rocka, a wiele z tych koncertów przeszło do historii muzyki. Warto wspomnieć chociażby o koncertach The Who, Carlosa Santany, Joe Cockera, Grateful Dead, Ten Years After, Crosby, Stills, Nash & Young, czy Jimiego Hendrixa, który zwieńczył cały festiwal.

%%REKLAMA%%

Woodstock powracał także w późniejszych latach. W 1994 roku zagrały na nim takie grupy, jak Aerosmith, Red Hot Chili Peppers czy Nine Inch Nails. W 1999 roku odbył się natomiast w miejscowości Rome, w dniach 23-25 lipca, i zagrali na nim między innymi Red Hot Chili Peppers, Korn, Limp Bizkit i The Offspring. Niestety, fatalna organizacja i wysokie ceny produktów doprowadziły do zamieszek i przejawów przemocy podczas festiwalu.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także