Wskazano najbardziej wpływowy zespół rockowy tej dekady. Zaskoczenie?

/ 18 listopada, 2019

Podsumowanie serwisu Billboard obejmujące muzykę rockową skupiło się na ostatniej dekadzie. Serwis wskazał utwór „Believer” z repertuaru Imagine Dragons jako najważniejszą rockową kompozycję kończącego się 10-lecia. Doceniona została również grupa Twenty One Pilots, której album „Blurryface” nazwany został najlepszym rockowym wydawnictwem tej dekady.

Najwięcej pochwał spłynęło jednak na pierwszego z wymienionych wykonawców, czyli Imagine Dragons. Autorzy przekonywali, że to jest właśnie najbardziej wpływowy zespół rockowy ostatnich 10 lat:

Śledzących to, co dzieje się na listach Billboard nie powinno dziwić, że to właśnie Imagine Dragons jest najbardziej wpływowym wykonawcą rockowym tej dekady (…) Pod koniec tego dziesięciolecia aż trzy utwory Imagine Dragons znajdują się na czołowych trzech miejscach Hot Rock Songs, a dwa ich  albumy są w piątce najlepszych płyt obecnej dekady – Top Rock Albums.

Wszystkie rankingi podsumowujące ostatnią dekadę tworzone są na podstawie zestawień, które przez ostatnie lata pojawiały się na Billboard. Wspomniana kompozycja „Believer” to bezapelacyjny rekordzista, który na szczycie najlepszych rockowych kompozycji był przez 24 tygodnie (a przez 81 w ogóle w zestawieniu). Drugie miejsce zajął utwór „Thunder” Imagine Dragons.

%%REKLAMA%%

Wśród albumów, poza wspomnianym już „Blurryface”, doceniono również grupę Mumford & Sons. Album „Sigh No More” uznany został drugim najlepszym w tej dekadzie. Imagine Dragons z albumem „Night Visions” zajęło 3. miejsce.

Po szczegółowe podsumowanie minionej dekady odsyłamy na stronę Billboard.com.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także