Wybrano najlepsze gitarowe riffy wszech czasów [LISTA]

/ 4 czerwca, 2021


Zobacz listę dziesięciu najlepszych gitarowych riffów według czytelników „Total Guitar” i „Guitar World”.


Czytelnicy dwóch popularnych magazynów poświęconych gitarze – „Total Guitar” i „Guitar World” – wybrali w plebiscycie najlepsze gitarowe riffy wszech czasów.

Na miejscu pierwszym uplasował się „Whole Lotta Love Led Zeppelin. Niedawno Myles Kennedy z Alter Bridge przyznał, że dzięki temu riffowi zapragnął grać na gitarze:

Jednym z najważniejszych riffów w rocku jest pewnie „Whole Lotta Love”. Pamiętam, kiedy go po raz pierwszy usłyszałem. Miałem prawdopodobnie 13 lat i grałem z młodszym bratem w piłkę w ogródku. Mieliśmy boomboxa, z którego słuchaliśmy naszej ulubionej rockowej stacji radiowej. Kiedy usłyszałem „Whole Lotta Love” zmieniło się całe moje życie. Nie lubię tego sformułowania, ale to prawda. Od tej pory wiedziałem, co chcę robić w życiu. Rozpocząłem tę podróż. Kilka godzin później złapałem za rakietę tenisową i zacząłem udawać, że gram na gitarze.

Poniżej przedstawiamy pierwszą dziesiątkę plebiscytu.

1. Whole Lotta Love (Led Zeppelin)
2. Crazy Train (Ozzy Osbourne)
3. Back In Black (AC/DC)
4. Smoke On The Water (Deep Purple)
5. Ain’t Talkin' 'Bout Love (Van Halen)
6. Enter Sandman (Metallica)
7. Iron Man (Black Sabbath)
8. Walk (Pantera)
9. La Grange (ZZ Top)
10. Purple Haze (Jimi Hendrix)

Poza pierwszą dziesiątką znalazły się takie utwory jak „Smells Like Teen Spirit” Nirvany czy „Killing In The Name” Rage Against The Machine.

Poznaj historie największych gwiazd rocka i kulisy tworzenia najważniejszych rockowych płyt. Wydania Specjalne poświęcone zespołom Led Zeppelin, Black Sabbath, Metallica, Queen i Guns N’ Roses możesz zamówić w specjalnym pakiecie w promocyjnej cenie.

5X WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także