Wybuch po koncercie w Manchester Arena

/ 23 maja, 2017

Wybuch (niektórzy mówią o dwóch wybuchach, ale brytyjska policja tego oficjalnie jeszcze nie potwierdziła) nastąpił około godziny 22.35 czasu lokalnego, tuż po zakończeniu koncertu Ariany Grande. Media donoszą o 22 ofiarach śmiertelnych i ponad 50 rannych. Ariana Grande popularna jest główne wśród młodszej publiczności.

Corey Taylor wspomina Chrisa Cornella

Do eksplozji miało dojść przy wejściu do areny, w miejscu, gdzie łączy się ona ze stacją kolejową Victoria. Jak podaje stacja BBC, powołując się na anonimowych amerykańskich informatorów, atak miał przeprowadzić zamachowiec-samobójca. Brytyjska premier Theresa May powiedziała, że służby pracują nad ustaleniem przebiegu wydarzenia. Manchesterska policja mówi, że traktuje incydent jako atak terrorystyczny. Jest to najkrwawszy atak w Wielkiej Brytanii od zamachów bombowych w Londynie 7 lipca 2005 roku.

Ariana Grande to 24-letnia artystka pop, a także aktorka. Jej ostatni album, „Dangerous Woman” ukazał się w 2016 roku. Wokalistka na swoim Twitterze tak skomentowała zajście:

Załamana.

Z głębi serca jest mi bardzo przykro. Brak mi słów.

Manchester Arena to jedna z największych hal rozrywkowych w Europie. Może pomieścić nawet 21 tysięcy osób. Została oddana do użytku w 1995 roku i gościła wiele gwiazd muzyki oraz sportu.

13 listopada 2015 roku doszło do zamachu terrorystycznego na klub Bataclan w Paryżu, podczas koncertu Eagles Of Death Metal. Zginęło w nim 89 osób.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także