Bez kategorii

Wygraj bilety na koncert The Mystery Of Bulgarian Voices i Lisy Gerrard w Warszawie

/ 24 maja, 2019

Legendarny bułgarski chór The Mystery of the Bulgarian Voices wraz ze współzałożycielką Dead Can Dance Lisą Gerrard 10 czerwca wystąpią w warszawskim Klubie Stodoła! To wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Bułgarki powracają po ponad dwudziestoletniej przerwie i łączą siły z artystką, która wywarła ogromny wpływ na scenę niezależną. Na muzyce Dead Can Dance wychowało się całe pokolenie wrażliwej publiczności. Wspólny projekt „BooCheMish” bazuje na połączeniu unikalnych wokali Lisy, Bułgarek i Skillera, mistrza świata w beatboxingu.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Wystarczy, że ciekawie uzasadnicie, dlaczego to właśnie Wy powinniście dostać jedno z podwójnych zaproszeń na koncert. Odpowiedzi wysyłajcie na adres redakcja@terazmuzyka.pl do 30 maja 2019 roku, do godziny 23.59. Nie zapomnijcie się podpisać imieniem i nazwiskiem! Zwycięzców poinformujemy o wygranej drogą mailową.

%%REKLAMA%%

Lisy Gerrard polskiej publiczności przedstawiać nie trzeba. Współzałożycielka Dead Can Dance słynie z równie pięknego, co oryginalnego wokalu, inspirowanego muzyką dawną, chorałami gregoriańskimi i szeroko pojmowaną world music. Duet Dead Can Dance powstał w 1981 roku, trzy lata później wydał w wytwórni 4AD swoją debiutancką płytę, ale prawdziwą sławę przyniosły mu nagrane w latach 1985-1988 albumy „Spleen and Ideal”, „Within the Realm of a Dying Sun” i „The Serpent's Egg”. Lisa była również jednym z filarów supergrupy This Mortal Coil. W 1995 roku artystka rozpoczęła karierę solową. Nagrała ciepło przyjęty album „The Mirror Pool”, potwierdzający jej potężne możliwości wokalne, współpracowała z Klausem Schulze z Tangerine Dream i pisała muzykę do filmów. Skomponowana wraz z Hansem Zimmerem ścieżka dźwiękowa do „Gladiatora” zdobyła nominację do Oscara.

rf

KOMENTARZE