„X-Men: Dark Phoenix” z nowym trailerem [WIDEO]

/ 6 marca, 2019

Za nową produkcję z uniwersum X-Men odpowiada ponownie Simon Kinberg – jest nie tylko scenarzystą, ale również reżyserem filmu „X-Men: Dark Phoenix” (obowiązujące polskie tłumaczenie to „Mroczna Phoenix”). Ma on na swoim koncie chociażby takie produkcje jak: „X-Men: Ostatni bastion”, „Sherlock Holmes”, „Fantastyczna Czwórka” czy „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”.

Nowy film powstał na podstawie komiksów „The Dark Phoenix Saga” i rozgrywał się będzie w latach 90. Główną postacią filmu jest Joan Grey (w tej roli znana z „Gry o tron” Sophie Turner), która traci kontrolę nad swoją siłą i staje się potężną postacią, z którą muszą zmierzyć się X-Meni. W filmie zagrają ponadto: Jennifer LawrenceMichael FassbenderJames McAvoy czy Nicholas Hoult.

%%REKLAMA%%

O produkcji wiemy od 2017 roku, kiedy opublikowano się jej pierwsze szczegóły. Właśnie pojawił się kolejny zwiastun „X-Men: Dark Phoenix”:

Początkowo „X-Men: Dark Phoenix” miał mieć swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku, ale ta była kilkukrotnie przesuwana. Ostatecznie produkcja trafi do kin 5 czerwca tego roku.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także