Yach Film Festiwal 2017. Nagroda dla Lion Shepherd

/ 11 grudnia, 2017

9 grudnia 2017 roku w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu odbyła się kolejna gala wręczenia nagród Yach, które przyznano w jedenastu kategoriach.

Josh Homme narozrabiał w trakcie koncertu

Na 26. edycję festiwalu Yach Film zgłoszono aż 280 teledysków w 11 kategoriach. Główną nagrodę otrzymała Jola Kudela za teledysk do utworu „Trains" brytyjskiej artystki Poppy Ackroyd, który możecie obejrzeć poniżej.

Wśród laureatów tegorocznych Yachów znalazły się także akcenty rockowe. W kategorii „kreacja aktorska” nagrodę zdobył Daniel Olbrychski za występ w teledysku „PolskoKrzysztofa Zalewskiego.

Natomiast w kategorii „animacja” jury nagrodziło Wojciecha Ostrycharza za teledysk „Dream On” zespołu Lion Shepherd.

Utwór „Dream On” pochodzi z wydanej w maju 2017 roku, drugiej płyty Lion Shepherd, zatytułowanej „Heat”. Grupa w tym roku dużo koncertowała w Polsce i za granicą, głównie u boku Riverside, zaś wczoraj, 10 grudnia, w Hard Rock Cafe z gościnnym udziałem zespołu Amarok zakończyła tegoroczny cykl koncertowy. Fragment tego koncertu możecie obejrzeć poniżej.

Grupa Lion Shepherd powstała w Warszawie w 2014 na gruzach zespołu Maqama, który w latach 2009-2012 wydał dwa albumy długogrające. Debiutancki album Lion Shepherd, „Hiraeth”, ukazał się w 2015 roku nakładem MJM Music PL / Glassville Records. Tak o powstaniu zespołu opowiadał Kamil Haidar w rozmowie z „Teraz Rockiem”:

Po europejskiej trasie z Riverside w 2013 roku powstały różnice zdań odnośnie przyszłości muzycznej projektu. Reszta Maqamy chciała zmierzać w stronę stricte rockową, a ja wciąż chcę poszukiwać w sferach bliskowschodnich i orientalnych, postanowiliśmy więc z Mateuszem Owczarkiem powołać nowy projekt. Pojawili się nowi ludzie, nowa atmosfera. Maqamy nie rozwiązaliśmy oficjalnie, ale teraz moim absolutnym priorytetem na najbliższe kilka lat jest Lion Shepherd. Nasza kolejna płyta na pewno będzie jeszcze bardziej zanurzona w muzyce świata, mamy też ambicję komponowania z muzykami z różnych stron świata. Chcemy odwiedzić artystów, których znamy i cenimy, objeździć trochę miejsc, zebrać fajne nagrania i zrobić z tego album.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także