Yach Paszkiewicz nie żyje

/ 13 grudnia, 2017

Dzisiaj w Gdańsku w wieku 59 lat, po ciężkiej chorobie, zmarł Yach Paszkiewicz – polski reżyser, mający ponad 600 teledysków na swoim koncie, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, a także pomysłodawca i twórca festiwalu Yach Film.  

Jan „Yach" Paszkiewiecz przyszedł na świat 4 września 1958 roku w Bydgoszczy. Był absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaczynał jako plastyk w tamtejszym klubie Od Nowa. To on właśnie odpowiada za festiwal Yach Film, którego pierwsza edycja odbyła się w 1989 roku w rodzinnym mieście artysty, potem impreza przeniosła się do Gdańska, do którego również przeprowadził się Paszkiewicz. Organizowana przez Yacha oraz jego żonę Magdę Kunicką impreza bardzo szybko stała się również jednym z najważniejszych wydarzeń w polskim show-biznesie. Kilka dni temu zakończyła się 26. już edycja festiwalu, wyjątkowo zorganizowana w  Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, na której Paszkiewicz nie mógł się zjawić z powodu złego stanu zdrowia. 

Na przestrzeni lat współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Kult, Kazik Staszewski, Apteka, Illusion, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Golden Life, Hey, Budka Suflera, Bielizna czy Big Cyc. 

Informację o śmierci Paszkiewicza przekazała rodzina. 

 

szy I fot: Facebook

KOMENTARZE

Przeczytaj także