Yeah Yeah Yeahs opublikowali kolejny utwór z nowej płyty [AUDIO]

/ 11 sierpnia, 2022

Zapowiedziane na wrzesień wydawnictwo Yeah Yeah Yeahs doczekało się kolejnej zapowiedzi.


Karen O, Nick Zinner i Brian Chase – członkowie Yeah Yeah Yeahs – ogłosili niedawno, że ich piąty album studyjny, „Cool It Down”, ukaże się 30 września nakładem Secretly Canadian. Zespół zaprezentował wówczas pierwszy singiel – „Spitting Off The Edge of the World” z gościnnym udziałem Perfume Genius.

Teraz w sieci pojawiła się kolejna kompozycja zwiastująca „Cool It Down”. Mowa o utworze „Burning”:

Płyta „Cool It Down” już dostępna jest w przedsprzedaży. Ten ośmioutworowy album to mistrzowska mieszanka wszystkich najpiękniejszych smaków zespołu, który w ciągu intensywnej działalności w latach 2000–2013 zasłynął niesłychaną wręcz różnorodnością, zaskakując słuchaczy kilkoma istotnymi wzlotami stylistycznymi. Nowy materiał według zapowiedzi ma dostarczyć fanom zespołu wielu wzruszeń i z pewnością stanie się punktem zwrotnym w ich historii.

Wszystkim, którzy czekali, naszym drogim fanom, dziękujemy, znów jesteśmy w fazie „fever to tell”, a pisanie nowych piosenek wiązało się ze sporą dawką dreszczy, łez i euforii, które łagodzą ból i pozwalają ujawnić prawdę. Nie muszę Wam mówić, jak wiele przeszliśmy w ciągu ostatnich dziewięciu lat od czasu ostatniej płyty, bo Wy też przez to przechodziliście, a my Was kochamy, widzimy Was i mamy nadzieję, że czujecie to, co my. Nie uciekamy od tych uczuć ani nie wycofujemy się z tego, co nas wszystkich ostatnio ogarnia. Więc tak, nie spieszyliśmy się, ale teraz z radością informujemy, że nowa muzyka jest gotowa i niemal samoistnie z nas wypływa

– powiedziała Karen O.

„Cool It Down” – tracklista:

  1. Spitting Off the Edge of the World feat. Perfume Genius
  2. Lovebomb
  3. Wolf
  4. Fleez
  5. Burning
  6. Blacktop
  7. Different Today
  8. Mars

fot. David Black

KOMENTARZE

Przeczytaj także