Yes przełożyli trasę koncertową na 2022 rok. Co z występami w Polsce?

/ 24 marca, 2021

Zespół Yes zmuszony został do przeniesienia trasy koncertowej po Europie. Grupa miała zagrać w Polsce.


Najpierw muzycy z Yes mieli zagrać trasę w 2020 roku, a następnie w 2021. Z powodu pandemii zespół zdecydował się jednak na kolejne jej przeniesienie. Właśnie podano daty koncertów, które – jeśli okoliczności pozwolą – odbędą się w 2022 roku.

Na trasie zespołu Yes znalazła się również Polska. Grupa 26 maja 2022 roku zagra w warszawskiej Stodole, natomiast 27 maja 2022 roku we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki.

Poniżej plakat promujący przyszłoroczną trasę Yes:

Wspomniana trasa koncertowa odbędzie się po bardzo udanej trasie #YES50 Anniversary z 2018 roku i ponownie w jej składzie znajdą się: Steve Howe (gitary), Alana White (perkusja), Geoff Downes (klawisze), Billy Sherwood (gitara basowa i wspierający wokal), Jon Davison (wokal) i Jay Schellen (dodatkowe bębny i perkusja).

Podzielonemu na dwie części koncertowi, towarzyszyć będzie zarówno doskonała oprawa muzyczna, jak i wizualna.  Pierwsza część zawierać będzie najpopularniejsze utwory z obszernego katalogu YES. Podczas drugiej, usłyszymy utwory z Relayer – siódmego studyjnego albumu zespołu i jednego z najbardziej charakterystycznych albumów Yes. „Relayer” wyznaczył również lekką zmianę kierunku, ponieważ Patrick Moraz zastępując Ricka Wakemana na klawiszach, wprowadził do albumu ostrzejszy, bardziej awangardowy klimat. Idealnie pokazuje to otwierający album singiel „Gates Of Delirium”, prawie 22-minutowy utwór, który jest instrumentalną sekwencję bitwy klawiszy Moraza oraz gitary Steve’a Howe’a. Bitwa ustępuje miejsca pięknej balladzie „Soon”, która niesie cudowną pieśń pokoju i nadziei.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także