Yogi Lang mówi, jak Ray Wilson uratował wielki przebój RPWL

/ 11 czerwca, 2024


Gdyby nie Ray Wilson największy przebój RPWL mógłby nigdy nie ujrzeć światła dziennego.


Roses” to największy przebój RPWL wydany w 2005 roku na płycie „World Through My Eyes”. Jednak piosenka jest o wiele starsza, wokalista Yogi Lang nie był jednak w stanie jej zaśpiewać w studiu. Utwór uzyskał swój finalny kształt dopiero, gdy przed mikrofonem stanął Ray Wilson.

W wywiadzie dla „Teraz Rocka” Yogi Lang wspomina:

Napisaliśmy tę piosenkę w 2001 albo 2002 roku. Pierwotnie miała trafić na „Trying To Kiss The Sun”. Potem wydaliśmy kompilację „Stock” z piosenkami, które nie weszły na płyty „God Has Failed” i „Trying To Kiss The Sun”, bo albo nie pasowały albo się nie zmieściły. Wówczas znowu braliśmy pod uwagę „Roses”. Graliśmy ją w studiu. Czułem, że jest w niej coś wyjątkowego, ale nie potrafiłem tego przywołać do życia. Potrzebowała jakiegoś impulsu. Poszedłem na koncert Raya Wilsona, z którym byliśmy w wytwórni InsideOut. Dałem mu demo z piosenką, a on spojrzał na mnie, jakby chciał powiedzieć: Nie dzwoń do mnie, oddzwonię (śmiech). Trzy dni później zadzwonił i powiedział, że chce zaśpiewać tę piosenkę. Wokale nagraliśmy w Szkocji i w końcu piosenka zabrzmiała znakomicie. Ray dał ten impuls, który pokazał istotę tej piosenki. Jakby się odrodziła na nowo, a graliśmy ją od trzech lat. Pamiętam, jak Kalle przyniósł demo „Roses” i wszyscy uznaliśmy, że jest to coś wyjątkowego. Dlatego nie nagraliśmy jej wcześniej, bo długo brakowało jej doskonałości, a tę doskonałość wniósł Ray Wilson. To najbardziej utalentowany wokalista, jakiego znam, ma fantastyczny głos. Pamiętam, że kilka koncertów promujących „World Through My Eyes” zagraliśmy z Rayem Wilsonem i od tej pory też mogłem śpiewać tę piosenkę. Zupełnie jakby otworzył przede mną drzwi i powiedział: Teraz możesz ją śpiewać sam (śmiech). Pamiętam, jak w Polsce zaśpiewaliśmy ją razem. Zaprosiłem go na scenę, a on powiedział: Pod warunkiem, że zaśpiewamy razem.

Roses” trafił na najnowszy koncertowy album RPWL, „True Live Crime”.

Niemiecki zespół RPWL powraca do Polski. Grupa zagra we wrześniu cztery koncerty w naszym kraju: 12 września w CK Wiatrak w Zabrzu, 13 września w Tamie w Poznaniu, 14 września w Terminalu Kultury Gocław w Warszawie i 15 września w Studiu im. Budki Suflera w Lublinie. Gościem specjalnym wszystkich koncertów będzie Red Sand. Bilety są już w sprzedaży.

Cały wywiad z Yogim Langiem znajdziecie w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który jest w sprzedaży.

CZERWCOWY TERAZ ROCK – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także