Zakk Wylde porównuje Grammy do Justina Biebera

/ 21 lutego, 2018

Lider Black Label Society i wieloletni gitarzysta Ozzy’ego Osbourne’a, Zakk Wylde, przyznał, że nie rozumie muzyków rockowych, którzy narzekają na Grammy.

Behemoth zapowiada koncertowe wydawnictwo

W rozmowie wyemitowanej w programie „The Jasta Show”, Zakk Wylde odniósł się do rockowych muzyków, którzy narzekają, że nie dostali Grammy:

To tak, jakby któryś z nich narzekał na Justina Biebera albo Lady Gagę. Serio? Pytam go wtedy: „Frank, wymień tytuł jednej piosenki Justina Biebera albo Lady Gagi”. A oni wtedy odpowiadają: „Nie znam żadnej”. No to mówię: „Dobra, to wymień tytuł jednej piosenki Joe Passa”, wiesz, tego słynnego jazzowego gitarzysty. Oni wtedy mówią: „Nie słucham jazzu”. Mówię wtedy: „Wiem, a czy wkurzałbyś się, gdyby Joe Pass dał trzy wyprzedane koncerty w Madison Square Garden? Dlaczego wkurzasz się czymś, czego nie słuchasz?”. Ja jestem zajęty słuchaniem Led Zeppelin i Bad Company, nie przejmuję się takimi sprawami.

Zakk Wylde podsumował swoją wypowiedź słowami:

Najśmieszniejsze jest to, że nasi przyjaciele, którzy nie chcą Grammy, wkurzają się na Grammy. To tak jakbyśmy wzięli płyty Black Sabbath, Led Zeppelin i Allman Brothers Band i poszli z nimi w 1978 roku do klubu Studio 54 i kazali im je tam puścić. Powiedzieliby nam: „Przyszliście do złego klubu, tutaj nie gramy takiej muzyki. Ale w okolicy jest mnóstwo innych klubów, które grają muzykę, jakiej słuchacie”.

Nowa płyta Black Label Society zatytułowana „Grimmest Hits” na półki sklepowe trafiła 19 stycznia tego roku nakładem eOne. Dziesiąte długogrające wydawnictwo składa się z dwunastu kompozycji, które Zakk Wylde przygotował przy wsparciu basisty Johna DeServio, gitarzysty Dorio Loriny i perkusisty Jeffa Fabba.

Przy okazji publikacji nowej płyty muzycy z Black Label Society wyruszają w trasę koncertową po Europie, która rozpocznie się 8 marca we Francji.

Na trasie Zakka Wylde'a i spółki znalazła się również Polska, gdzie Black Label Society zagra dwa koncerty. Muzycy najpierw pojawią się w krakowskim klubie Studio – będzie to miało miejsce 20 marca – a dzień później, 21 marca, zagrają w stołecznej Stodole.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także