Zeal & Ardor opublikował nowy singel promujący nadchodzącą płytę

/ 21 czerwca, 2024
fot. Noemi Ottilia Szabo


Zobacz klip do utworu „Fend You Off” promujący najnowszy album Zeal & Ardor.


Czwarty pełnometrażowy, samodzielnie wyprodukowany przez zespół Zeal & Ardor album „Greif”, ukaże się 23 sierpnia 2024 roku. Grupa opublikowała właśnie nowy singel.

Tak o nowej piosence mówi wokalista, Manuel Gagneux:

Kolejny kolor dołącza do gobelinu w postaci utworu „Fend You Off”. W tej chwili może być już oczywiste, że dzielimy się naszymi nowymi stronami. To my w naszej najbardziej szczerej i delikatnej formie. Mamy nadzieję, że ci się spodoba. Pozostań dziwny.

Poniżej możecie obejrzeć klip do tego utworu:

Wcześniej zespół opublikował utwór „Clawing Out”.

Tytuł „Greif” inspirowany jest coroczną tradycją wywodzącą się z rodzinnego miasta Manuela, Bazylei (Szwajcaria). Mityczna hybrydowa istota paraduje ulicami ku uciesze dzieci, co symbolizuje lud pracujący Bazylei, sprzeciwiający się opresyjnej elicie po drugiej stronie. Biorąc pod uwagę połączenie energii i fizyczności zwierzęcia, nazwa okazała się trafna.

Naprawdę staliśmy się zgraną jednostką. Przed Zeal & Ardor byliśmy w zasadzie sobie obcy, ale teraz jesteśmy jak mała rodzina. Każdy członek wnosi do miksu swój własny, niepowtarzalny smak, a my wszyscy staramy się ulepszyć piosenki Manuela na swój własny sposób. Najciekawszą częścią dla mnie było nowe podejście do naszej wspólnej pracy w studiu.

– mówi Marc.

Zeal & Ardor wystąpi 1 września w warszawskim klubie Proxima. Bilety są w sprzedaży.

KOMENTARZE

Przeczytaj także