Żeńskie zespoły rockowe zbanowane bo… nie potrafią śpiewać

/ 8 grudnia, 2017

Bywalcy pubu Doctor Browns w angielskim mieście Middlesbrough twierdzili, że dziewczyny „nie potrafią śpiewać rocka”, co zmusiło właścicieli do pewnych kroków.

Bilety na Pearl Jam w sprzedaży

Menadżerka pubu, Paula Rees, twierdzi, że decyzja o zakazie występów rockowych zespołów z wokalistkami nie jest seksistowska i gdyby postąpiono inaczej, pub straciłby klientów.

W wywiadzie dla „Northen Echo” powiedziała:

Występowały u nas zespoły z wokalistkami i klientom się to nie podobało. Jesteśmy rockowym barem i klienci twierdzą, że kobiety nie powinny śpiewać męskich piosenek rockowych.

Ja z tą decyzją nie mam nic wspólnego. Zadecydowali bywalcy pubu, którzy przychodzą tu co tydzień. Gdyby śpiewały kobiety, przestaliby przychodzić.

Musimy dbać o zadowolenie klientów. Nie jestem fanką rocka, więc nie mnie oceniać, ale słyszałam, że niektóre kobiety nie potrafią śpiewać i nie powinny śpiewać ciężkiego rocka.

Jeśli nasi bywalcy będą wiedzieli, że w zespole śpiewa kobieta, nie dadzą im szansy. To oni nam płacą i nie możemy ryzykować, że pub będzie pusty.

Właścicielka klubu zaznaczyła, że jeśli jakiś zespół z kobietą na czele zagwarantuje przypływ klienteli to zrobi dla niego wyjątek.

Taka decyzja spotkała się z falą krytyki na stronie Facebook pubu, a także z reakcją związku zawodowego muzyków, którego przewodniczący powiedział:

Jeśli chodzi o bukowanie koncertów to zespoły z wokalistkami nie powinny być traktowane inaczej niż zespoły z wokalistami. W żadnym przypadku o jakości muzyki nie powinna świadczyć płeć.

Po fali krytyki pub Doctor Browns wystosował na swoim profilu Facebook oświadczenie, które w pewnych kwestiach stoi w sprzeczności z zacytowanymi wyżej słowami menadżerki.

NIE JESTEŚMY seksistami.

Odmówiliśmy występów jednemu zespołowi (tak, z kobietą na czele) ze względu na sam zespół, a nie to, kto stoi na jego czele.

W zeszłym roku występowały u nas zespoły z wokalistkami, także w tym, mamy też zabukowane kilka na rok następny.

Każda wiadomość ma dwie strony i dziękujemy tym, którzy wysłuchali jej w pełni i dopiero potem ocenili.

Zespoły z wokalistkami są u nas mile widziane, tak jak zespoły z wokalistami, jeśli mają dobre recenzje.

W oświadczeniu przedstawiciele pubu nie ustosunkowali się do wypowiedzi Pauli Rees dla „Northen Echo”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także