Zespół Dillinger Escape Plan miał wypadek w Polsce

/ 12 lutego, 2017

Dzisiaj około godziny 8:30 na drodze krajowej numer 1 w pobliżu Radomska doszło do wypadku. Samochód ciężarowy wjechał w busa, który przewoził muzyków, z przyczepą. Autokar stał na pasie awaryjnym.

Trzynaście osób, w tym członkowie grupy The Dillinger Escape Plan i ich ekipa (11 obywateli Stanów Zjednoczonych i kierowca autobusu ze Szwecji), trafiło do szpitala. Muzycy jechali z Warszawy do Krakowa, aby zagrać drugi koncert w Polsce. Wczoraj zespół wystąpił w warszawskiej Stodole. Największe obrażenia odniósł kierowca ciężarówki. Na razie nie wiadomo co było przyczyną tego zdarzenia.

Droga krajowa numer 1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Częstochową w kierunku Częstochowy jest obecnie zablokowana. Tak będzie przez kilka godzin. Policjanci wyznaczyli objazd przez Stobiecko Szlacheckie.

Z tego też powodu dzisiejszy koncert The Dillinger Escape Plan się nie odbędzie.

W obecnej chwili nie mamy jeszcze możliwości poinformowania czy koncert zostanie przełożony, nie jesteśmy też w stanie udzielić szczegółowych instrukcji dla posiadaczy biletów, przekażemy wszystkie informacje najszybciej jak to będzie możliwe. 

– informuje organizator, Live Nation.

The Dillinger Escape Plan to jedna z najważniejszych grup w historii muzyki mathcorowej.Ostatni album wydali 14 października 2016 roku. „Dissociation” będzie prawdopodobnie ostatnim wydawnictwem zespołu przed możliwym zawieszeniem jego działalności na czas nieokreślony.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także