Zespół Jinjer wydał oświadczenie po ataku Rosji na Ukrainę. W jakiej sytuacji są muzycy?

/ 25 lutego, 2022

Ukraiński zespół metalowy Jinjer wydał oświadczenie w swoich mediach społecznościowych.


Jeden z najbardziej znanych ukraińskich zespołów metalowych wydał oświadczenie, w którym potępił agresję Rosji, a także napisał, czy członkowie formacji i ich rodziny są bezpieczni. Wpis jest reakcją na liczne zapytania płynące w stronę muzyków z całego świata.

W oświadczeniu przeczytać możemy:

Drodzy, w chwili, gdy piszemy ten tekst członkowie zespołu Jinjer, a także ich rodziny są bezpieczni i nie odnieśli żadnych obrażeń. Dziękujemy fanom na całym świecie za troskę, kontakt oraz za wszelkie wyrazy współczucia i wsparcia dla naszego zespołu, a co ważniejsze – dla naszego kraju.

Jak wszyscy wiecie, 24 lutego Putin rozpoczął wojnę przeciwko suwerennej i niepodległej Ukrainie! Wiedzcie, że w tym czasie polegamy na Was, naszych fanach w każdym kraju, abyście wspierali Ukrainę i pokój w naszym kraju, jak tylko możecie – szczególnie nasi fani w Rosji. Wy i Wasza opinia liczy się w tym czasie najbardziej.

Nic nie może usprawiedliwić przemocy i śmierci niewinnych, a to właśnie dzieje się teraz w naszym kraju.

Zatrzymajmy wojnę na Ukrainie!

Wpis w oryginale:

Dear all, as we write this text, for the moment, each member of JINJER and our families are safe and unhurt. We truly…

Opublikowany przez Jinjer Czwartek, 24 lutego 2022

Jinjer to założony w 2008 roku zespół, który w swojej twórczości łączy metal progresywny, metalcore i groove metal. W ostatnich latach ukraińska formacja zyskała międzynarodową sławę. W 2021 roku ukazał się album pt. „Wallflowers”.

KOMENTARZE
Tagi:

Przeczytaj także