Znamy pełny skład festiwalu Prog In Park

/ 13 kwietnia, 2017

20 sierpnia 2017 roku w amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Prog In Park. Wystąpią na niej światowe gwiazdy progresywnego rocka.

Killing Joke przyjedzie do Polski

Organizator festiwalu, agencja KnockOut Productions, ogłosiła pełny skład festiwalu. Obok ogłoszonych wcześniej zespołów Opeth i Blindead, w Parku Sowińskiego zagrają także polskie zespoły Riverside i Lion Shepherd oraz islandzka grupa Solstafir.

Bilety w cenie 169 PLN już są dostępne w przedsprzedaży na stronie Ticketpro.pl

Opeth to wciąż ewoluujący szwedzki zespół, założony w pierwszej połowie lat 90., początkowo grający progresywny death metal. Na ostatnich płytach grupy Mikaela Akerfeldta coraz więcej jest odniesień do klasyki rocka progresywnego, czego dowodem jest najnowsza płyta, wydana w 2016 roku „Sorceress”.

Riverside to aktualnie najbardziej popularny i ceniony na świecie polski zespół progresywny. W tym roku grupa powróciła na scenę po tragedii, która dotknęła ją rok temu, a którą była niespodziewana śmierć gitarzysty Piotra Grudzińskiego. Zespół zagrał w lutym dwa koncerty w warszawskiej Progresji, a w kwietniu i maju będzie grał trasę koncertową po Polsce i zachodzie Europy.

Solstafir to islandzki zespół postrockowy, który zbiera coraz więcej pochwał wśród miłośników klimatycznego rocka. Grupa wielokrotnie występowała w Polsce, ciesząc się dobrym przyjęciem. Jej najnowszy album, „Berdreyminn”, ukaże się pod koniec maja 2017 roku.

Blindead – polski zespół wykonujący klimatyczną, ale też ciężką muzykę z pogranicza post rocka i post metalu. Grupa wielokrotnie koncertowała z takimi uznanymi zespołami, jak Behemoth, zdobywając zarówno serca fanów cięższej, jak i tej bardziej nastrojowej muzyki. Grupa znana jest z mrocznych, konceptualnych albumów. Najnowszy, pod tytułem „Ascension” ukazał się na jesieni 2016 roku.

Lion Shepherd to zespół założony przez Kamila Haidara i Mateusza Owczarka znanych wcześniej z Maqama. Grupa łączy w swojej muzyce brzmienia rockowe z wpływami etnicznymi z Bliskiego Wschodu. W instrumentarium często wykorzystuje tradycyjne, folkowe instrumenty, ale potrafi też zagrać całkiem ostro. Drugi album grupy, zatytułowany „Heat”, ukaże się pod koniec maja 2017 roku.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także