Znany polski reżyser chce uruchomić własną platformę VOD

/ 31 sierpnia, 2020

Rynek platform VOD wciąż jest bardzo dynamiczny. Na arenie pojawiają się wciąż nowi gracze i trudno przewidzieć, która platforma będzie dyktowała warunki w przyszłości. Z tej okazji starają się skorzystać różni przedsiębiorcy, przedstawiając swoje projekty. Jednym z nich jest polski reżyser Patryk Vega, który twierdzi, że ma przełomowy pomysł na platformę VOD.

W wywiadzie dla podcastu „Mój ulubiony film” Vega powiedział:

Uważam, że mam epokowe rozwiązanie, które opatentuję w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Jestem przeświadczony, że najwięksi gracze będą chcieli to ode mnie kupić.

Składając tę inwestycję do kupy, muszę ją chronić pod rozmaitym względem. Chociażby takim, że nie biorę nawet do tworzenia tego na poziomie software'u dużej firmy. Dlatego, że się boję, że mi to rozwiązanie ukradną i zaimplementują do innych swoich partnerów biznesowych. W związku z czym tworzymy to w takiej dość hermetycznej grupie z informatykami. Zmierzamy do tego, aby to jak najszybciej opatentować.

%%REKLAMA%%

Patryk Vega wyjawił też, że obecnie pracuje nad ostatnim filmem przeznaczonym na rynek polski, a później chce się skupić nad tworzeniem filmów dla zachodnich wytwórni.

Vega znany jest z takich filmów jak „Pitbull” czy „Botoks”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także