Zobacz, ile Guns N' Roses zarobili od czasu reaktywacji

/ 23 listopada, 2019

Trasa „Not In This Lifetime” Guns N’ Roses wystartowała w 2016 roku i trwała do listopada 2019 roku. Przez ten czas grupa dała 158 koncertów, sprzedała 5371891 biletów, na których zarobiła 584,2 miliona dolarów brutto. 87 z tych koncertów miało miejsce w USA, Kanadzie lub Meksyku, 31 koncertów w Europie, 16 w Azji, 15 w Ameryce Południowej, 8 w Australii i 1 w Afryce. Najwięcej grupa zarobiła na koncertach w Ameryce Północnej – 258 milionów dolarów – a na drugim miejscu jest Europa – 166 milionów dolarów. Zespół zarobił średnio 3,7 miliona dolarów na jednym koncercie.

Zobacz przebój Guns N' Roses wykonany w 20 stylach

Jak podaje portal „Alternative Nation” zespół Guns N’ Roses zamierza teraz zrobić sobie kilkumiesięczną przerwę od koncertowania, żeby skupić się na nagraniach nowej płyty.

W wywiadzie dla podcastu Marshalla Slash mówi o planach grupy po jesiennej trasie koncertowej, której ostatni koncert miał miejsce na początku listopada:

    Zaraz po trasie skupimy się na nowej płycie. Następne kilka miesięcy powinienem spędzić w domu pracując nad płytą Gunsów.

Slash przyznał, że jednocześnie myśli o kolejnym albumie The Conspirators:

    Myles Kennedy jest w stanie Waszyngton, ja w LA, a reszta chłopaków w Vegas. Któregoś dnia zaproszę wszystkich do LA i zaczniemy pracę nad płytą. Ale teraz priorytetem są dla mnie Gunsi, muszę się tym zająć. Jak tylko skończy się trasa będę pracował nad płytą Gunsów, ale zebrałem też sporo materiału dla The Conspirators.

Ostatni premierowy autorski materiał Guns N’ Roses, w nagraniu którego uczestniczyli Slash i Duff McKagan ukazał się w 1991 roku na dwóch płytach „Use Your Illusion”.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także