Zostaną uruchomione dodatkowe pociągi na Pol'and'Rock Festival 2019

/ 14 czerwca, 2019

W tym roku kolej poinformowała, że nie zapewni dodatkowych pociągów dla festiwalowiczów, jak czyniła to przez ostatnie 25 lat. Dodatkowo, jak podał portal „Oko.press” istnieje możliwość, że zostaną zredukowane pozostałe połączenia z Kostrzynem na czas festiwalu.

W takiej sytuacji Pani Elżbieta Anna Polak marszałek województwa lubuskiego zaapelowała do marszałków innych województw, żeby pomogli w dotarciu uczestnikom na Pol’and’Rock Festival.

W odpowiedzi na jej apel pojawiły się pierwsze deklaracje:

  • województwo zachodniopomorskie – marszałek Olgierd Geblewicz podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowych pociągów! Będą to:
  • pociągi relacji Koszalin – Kostrzyn
  • powrotny Kostrzyn – Kołobrzeg
  • dodatkowo cztery pary pociągów na stałej trasie Szczecin Główny – Kostrzyn zostaną wzmocnione
  • w dniach festiwalu uruchomione będą dwie pary dodatkowych pociągów na trasie Szczecin Gł. – Kostrzyn – Szczecin Gł.
  • województwo pomorskie – marszałek Mieczysław Struk zadeklarował, że pociągi pojadą też z Pomorza. "Specjalne pociągi to też podziękowanie dla tysięcy wolontariuszy, którzy co roku aktywnie działają w ramach WOŚP".

Ruszyła też akcja „Skazani na busa z Antyradiem” – wspólna akcja popularnej stacji i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – organizatora Pol'and'Rock Festival. Potrwa na antenie od 8 do 26 lipca. W tym czasie Antyradio będzie kompletować skład wyjątkowych dwóch rockowych autokarów.

%%REKLAMA%%

Na tegorocznej imprezie zagrają między innymi: Crossfaith, Horskh, Prophets Of Rage, Kult, Crystal Fighters, Sidney Polak, Dub Fx, Renata Przemyk, Perturbator, Cyrk Deriglasoff, Witek Muzyk Ulicy, Testament, Black Stone Cherry, Avatar, Skunk Anansie, Decapitated, Happysad, Acid Drinkers i Ziggy Marley.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także