10-latek zagrał przebój Metalliki na koncercie Foo Fighters. Pozamiatał! [WIDEO]

/ 14 października, 2018

Młody fan Metalliki na koncercie Foo Fighers? Dla Dave’a Grohla to żaden problem! 10-latek o imieniu Collier pojawił się na scenie w Kansas City i poinformował wokalistę, że zna sporo kompozycji, ale z repertuaru właśnie Metalliki, a nie FF.

Nirvana reaktywowała się na jeden koncert

Wokalista podłapał temat błyskawicznie i wspólnie wykonali jeden z przebojów amerykańskiego zespołu  – „Enter Sandman”. Później młodzieniec zagrał jeszcze fragment „Welcome Home (Sanitarium)”, a na koniec otrzymał na własność… gitarę, na której grał!

Podczas koncertu Foo Fighers zagrali w sumie 25 kompozycji, sięgając po największe przeboje pochodzące ze swoich wszystkich albumów, a także utwory innych wykonawców – chociażby Ramones czy Queen. Zespół koncertuje obecnie po Stanach Zjednoczonych.

Dave Grohl szczerze o piciu przed występem

W wywiadzie dla radia „KLOS-FM” lider Foo Fighters wyjawił, jak wygląda jego koncertowy rytuał. Ale najpierw ostrzegamy: nie próbujcie tego w domu. Dave jest profesjonalistą.

W wywiadzie Grohl tłumaczy, że wszystko zaczyna się półtorej godziny przed koncertem:

Na 90 minut przed koncertem biorę trzy tabletki Advil [Ibuprofenu]. Na godzinę przed koncertem otwieram jedno piwo Coors Light. Na 50 minut przed koncertem wypijam pierwszą kolejkę Jagermeistera, dopijam Coorsa i biorę następnego. Wokół jest mnóstwo ludzi, więc z każdym wypijam kolejkę. Biorę kolejnego, zimnego Coorsa, do koncertu zostało może 20 minut. Jestem po trzech lub czterech kolejkach Jagera i trzech Coorsach. Na kwadrans przed koncertem mówimy: „potrzebujemy zostać sami”, co jest totalną bzdurą, bo w ogóle nie potrzebujemy. Ochrona wyprasza więc innych z garderoby, a ja czuję się winny, bo tylko ja waliłem Jagera, więc zaczynam częstować resztę zespołu, którzy pili wino i szampan. Walę więc z nimi Jagera, mam za sobą kolejne pięć, sześć kolejek. Pora wyjść na scenę, otwieram więc kolejne piwo, żeby mieć co pić i dopijam resztkę Jagera. Następnie gramy przez trzy godziny, w trakcie których dalej piję na scenie. Cała tajemnica tkwi w Advil. Jeśli nie wezmę Advil, łeb będzie mnie napieprzał od wydzierania się w niebogłosy. To boli.

Zespół Foo Fighters wciąż promuje wydany w zeszłym roku album „Concrete And Gold”, który dotarł na szczyty list przebojów w wielu krajach i przyniósł takie przeboje jak „Run” i „Sky Is A Neighborhood”.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także