12-minutowy, nigdy niepublikowany utwór Kurta Cobaina

/ 9 marca, 2015

O filmie dokumentalnym "Montage Of Heck", który ma skupić się na życiu i twórczości nieżyjącego Kurta Cobaina, pisaliśmy już sporo. Jest co najmniej kilka powodów, dla których wszyscy fani nie tylko samego muzyka, ale rocka w ogóle powinni obejrzeć przygotowany przez Bretta Morgana film. Do coraz dłuższej listy plusów doszedł kolejny – nieznana, niepublikowana wcześniej muzyka autorstwa Cobaina.

Brett Morgan zdradził na swoim Twitterze, że ścieżka dźwiękowa "Montage Of Heck" będzie obejmowała 12-minutowy akustyczny utwór przygotowany przez lidera Nirvany. Jest to piosenka, której wcześniej nie publikowano. Niewykluczone, że powstała w związku z solowym wydawnictwem, które planował opublikować Cobain.

Film dokumentalny "Montage Of Heck" pojawi się w amerykańskiej stacji HBO 4 maja. Jakiś czas temu na festiwalu filmowym odbyła się premiera niedokończonego dokumentu. Produkcja zebrała świetne recenzje, a reżyser zapewnił niedługo później, że finalny produkt będzie jeszcze lepszy.

Film ma dogłębnie penetrować życie prywatne Kurta Cobaina, a wszystko dlatego, że pierwszy raz w historii reżyser miał nieograniczony dostęp do wszystkiego, co pozostało po muzyku – prywatnych zdjęć, filmów, muzyki, dzienników.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także