Riverside przygotowuje nowy album

/ 9 marca, 2015

Pewne jest, że grupa Riverside w pocie czoła pracuje nad nowym studyjnym wydawnictwem. Muzycy od pewnego czasu publikują pochodzące ze studia nagraniowego zdjęcia, na których możemy zobaczyć ich przy pracy. Wiadomo już oficjalnie, że nowe wydawnictwo polskiego zespołu zostało zatytułowane "Love, Fear and the Time Machine".

Wstępnie poinformowano, że zostanie opublikowane na przełomie sierpnia i września tego roku. Będzie to szósty longplay zespołu, następca opublikowanej w 2013 roku płyty "Shrine of New Generation Slaves".

Post użytkownika Riverside.

Już jakiś czas temu o nowym wydawnictwie wypowiadał się Mariusz Duda:

Szósta płyta, sześć słów w tytule i sześćdziesiąt minut nowej muzyki, tyle mniej więcej będzie trwał nowy album. Nie będziemy grali już hard rocka. Teraz będzie bardzo dużo melodii ubranych w zupełnie inne klimaty. Zmieniamy się jako zespół, dojrzewamy, przede wszystkim chcemy jednak nagrywać różne płyty, których się świetnie słucha. A nowy album będzie jak haust świeżego powietrza, kompletnie inny niż wszystko, co było do tej pory.

Grupa Riverside będzie jedną z gwiazd Metal Hammer Festival "Prog Edition", który odbędzie się 27 czerwca w katowickim Spodku. Na scenie pojawią się również: Dream Theater, Evergrey, Tides From Nebula, Collage, Osada Vida, One oraz Art Of Illusion.

mg | fot. Paulina Kimbar

KOMENTARZE

Przeczytaj także