12-letni syn basisty Metalliki zastąpi basistę Korna

/ 10 kwietnia, 2017

17 kwietnia 2017 roku rozpocznie się trasa koncertowa zespołu Korn po Ameryce Południowej. Z zespołem nie będzie jednak jego basisty. Jego miejsce zajmie 12-letni Tye Trujillo.

Korn zagra na 11. Festiwalu Legend Rocka

Zespół Korn napisał w oświadczeniu:

17 kwietnia Korn rozpocznie trasę po Ameryce Południowej, która obejmie koncerty w Kolumbii, Brazylii, Argentynie, Chile i Peru. Z powodu nieprzewidzianych okoliczności, Fieldy nie będzie w stanie wziąć udziału w koncertach, do zespołu dołączy więc specjalny gość. Obowiązki basisty przejmie Tye Trujillo, 12-letni syn Roberta Trujillo z Metalliki i członek północnokalifornijskiego zespołu The Helmets. Jesteśmy zawiedzeni, że nie będzie z nami Fieldy’ego, ale jednocześnie podekscytowani możliwością zagrania paru koncertów z tak młodym muzykiem, jak Tye. Nie możemy doczekać się powrotu naszego brata Fieldy’ego, kiedy ruszymy w maju na trasę po Stanach.

Fieldy powróci do Korna na festiwalu Carolina Rebellion, 6 maja.

Nie wiadomo, z jakich powodów Fieldy nie będzie mógł wziąć udziału w południowoamerykańskiej części trasy.

Robert Trujillo, basista zespołu Metallica, tak powiedział w wywiadzie dla „The Huffington Post” o swoim synu.

Jest niesamowitym basistą i bardzo dobrym kompozytorem. Kiedy słucham jego linii basowych i riffów, myślę sobie: „Szkoda, że ja na to nie wpadłem”. Wymyśla własne rzeczy, ale jest także pod wpływem takich muzyków, jak Jaco Pastorius, Miles Davis, Black Sabbath, Led Zeppelin. Słuchamy też takich zespołów jak Queens Of The Stone Age i Tool. Chłonie jak gąbka. Uwielbia funk. Uwielbia Jamesa Browna. Jest 12-latkiem, który chłonie muzykę i widzę, że podsyca to jego kreatywność.

Poniżej możecie posłuchać, jak brzmi zespół The Helmets, w którym na basie gra Tye Trujillo.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także