150 osób nie weszło na koncert Stinga w Polsce. Czy bilety imienne się sprawdzają?

/ 17 października, 2017

Wprowadzenie biletów imiennych budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony pozwala to uniknąć odsprzedawania wejściówek po zawyżonych cenach, ale z drugiej generuje spore straty w wypadku osób, które z przyczyn losowych na koncert – na który bilety kupiły kilka miesięcy wcześniej – nie mogą się wybrać. Wówczas nie są w stanie odsprzedać wejściówki. Mowa tutaj o stracie sięgającej kilkuset złotych.

Robert Plant: Czy jest szansa na reaktywację Led Zeppelin?

W wypadku biletów imiennych ukrócony został proceder nielegalnego odsprzedawania biletów po zawyżonych cenach, o czym przekonało się 150 osób podczas niedawnego koncertu Stinga. Okazało się bowiem, że nie były one w stanie poświadczyć dokumentem potwierdzającym tożsamość danych wydrukowanych na wejściówce. W takich okolicznościach dostanie się na teren imprezy było niemożliwe.

O problemie na swoim Facebooku napisał profil Ticketmaster Polska. Możemy tam przeczytać chociażby:

Niestety coraz częściej spotykamy się z procederem oszukiwania Was – naszych Klientów i prawdziwych Fanów – poprzez odsprzedaż nieważnych/imiennych biletów, często po znacznie zawyżonych cenach. Osoby, które zakupiły takie bilety nie są w stanie wejść na koncert, a nieuczciwi sprzedawcy nie poczuwają się do odpowiedzialności za sprzedanie biletu w sposób niezgodny z regulaminem, czy kodeksem wykroczeń.

Okazuje się, że problemem są nieautoryzowani sprzedawcy, jak wskazane we wpisie Viagogo czy StubHub, a także popularne Allegro czy Amazon. Jak można się było spodziewać, przy bramkach doszło do nieprzyjemnych sytuacji, jednak prawo było po stronie organizatora i platform sprzedażowych:

Każdemu indywidualnie staraliśmy się wytłumaczyć przyczynę odmowy wstępu i rekomendowaliśmy działania mające na celu odzyskanie utraconych pieniędzy.

Wpis w oryginale:

Zmiana danych na bilecie imiennym

Rozwiązaniem problemu zmiany danych na biletach imiennych, po dużej fali krytyki, zajęło się Live Nation, które w określonych okolicznościach pozwoliło na dokonanie zmiany. Warunkiem jest opłata manipulacyjna i czas – będzie to można zrobić najpóźniej na dwa tygodnie przed imprezą.

Na oficjalnej stronie Facebook, Live Nation opublikowało kilka miesięcy temu następującą wiadomość:

W odpowiedzi na prośbę klientów informujemy, że wprowadzamy możliwość zmiany imienia i nazwiska na biletach imiennych/personalizowanych, za opłatą manipulacyjną, najpóźniej do dwóch tygodni przed datą wydarzenia. Wnioski o zmianę imienia i nazwiska należy kierować na adres info@ticketmaster.pl, podając numer zamówienia.

Uważacie, że wprowadzenie biletów imiennych było dobrym rozwiązaniem? Zapraszamy do komentarzy. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także