Nick Cave And The Bad Seeds w Polsce. Komunikat organizatora

/ 17 października, 2017

Nick Cave And The Bad Seeds wystąpią na warszawskim Torwarze już 24 października 2017 roku. Grupa będzie promować wydany w zeszłym roku album „Skeleton Tree”.

A Perfect Circle opublikował nowy utwór

Koncert Nicka Cave’a And The Bad Seeds rozpocznie się o godzinie 19.30. Bramy Torwaru otwarte zostaną o godzinie 18.00, a posiadacze biletów Early Entrance zostaną wpuszczeni już o 17.30.

Organizator przypomina, że na teren koncertu zabronione jest wnoszenie toreb, plecaków, walizek i przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych.

Nick Cave powrócił rok temu z albumem „Skeleton Tree” nagranym po śmierci 15-letniego syna. W wywiadzie dla gazety „Australian” artysta przyznał:

Uważam, że wejście do studia nie było dobrym pomysłem i mam nadzieję, że nigdy już nie będę musiał czegoś takiego zrobić. Doszło do tego zaledwie kilka miesięcy po śmierci Arthura – dla mnie było to za wcześnie. Mimo to wydaje mi się, że fakt, że to jednak zrobiłem, był bardzo ważny. Życie toczy się dalej. To doświadczenie było przerażające, a ja byłem w rozsypce.

Aktualne koncerty należą do najlepszych w historii Nicka Cave’a. Przyznawał to w rozmowie z „Teraz Rockiem” Warren Ellis, który od połowy lat 90. gra w składzie zespołu:

Trasa, jaką zagraliśmy w styczniu była najlepszą trasą The Bad Seeds, w jakiej wziąłem udział. Nigdy nie widziałem Nicka tak zaangażowanego w koncerty, jak teraz. Było to coś pięknego i poruszającego. Odczuwaliśmy więź z publicznością, która na wszystkich koncertach była wyjątkowa. Koncerty były nie z tego świata. Zagrałem z The Bad Seeds kilkaset koncertów, nie pamiętam już ile, ale te styczniowe koncerty były najlepsze jakie zagrałem przez 20 lat występowania z tym zespołem.

A tutaj możecie obejrzeć dwa urywki z niedawnego koncertu Nicka Cave’a w Bournemouth.

Nick Cave And The Bad Seeds – “Higgs Boson Blues”

Nick Cave And The Bad Seeds – “Stagger Lee”

Nick Cave pierwszy raz wystąpił w Polsce w maju 1997 roku, kiedy to w Sali Kongresowej dał dwa koncerty. Pierwszy z nich zakończył się małym skandalem, kiedy to artysta zapraszał na scenę fanów, co nie spodobało się władzom obiektu. Następnego dnia rozstawiono dodatkową ochronę pod sceną, by uniemożliwić podobne „ekscesy”. Później Nick Cave wystąpił między innymi we Wrocławiu, gdzie z polscy wykonawcy interpretowali jego utwory, a także był gwiazdą Open’er Festival.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także