Katarzyna Nosowska dla „Teraz Rocka” o powodach zawieszenia działalności Hey

/ 18 października, 2017

Hey w listopadzie i grudniu odbędzie trasę koncertową Fayrant, po której zamierza na czas nieokreślony zawiesić działalność.

Nick Cave And The Bad Seeds w Polsce. Komunikat organizatora

W listopadowym numerze „Teraz Rocka”, który do kiosków trafi 25 października, zespołowi Hey poświęcimy obszerny artykuł, w którym członkowie opowiedzą o nadchodzących koncertach, płycie „CDN”, a także powspominają przeszłość.

Nie mogło, oczywiście, zabraknąć pytania o zapowiedziane zawieszenie działalności. Tak odpowiedziała nam na nie Katarzyna Nosowska:

Człowiek ma naturalną skłonność do przywiązywania się. Lubimy poczucie bezpieczeństwa, które pojawia się w sytuacji komfortu. Nie zmienia to faktu, że życie jest nieustającą zmianą i to zmiana jest esencją życia. Hey istnieje aktywnie, bez przerwy od 25 lat. Dla publiczności, która w ogóle ma świadomość naszego istnienia, a przede wszystkim dla nas, oczywistym stało się, że Hey po prostu jest. Każdego roku można nas było zobaczyć niemal wszędzie, w klubie, latem, nad wodą, za bilet, za darmo… Pomyślałam, że dla nas jako ludzi, to ostatni moment by sprawdzić jak to jest wypiąć się z liny asekuracyjnej. Zaryzykować ten pierwszy poranek, kiedy wiadomo, że w weekend nie wsiądziemy do busa. Sprawdzić kim jesteśmy jeśli nie jesteśmy członkami Heya. To bardzo odważne i wywołuje w nas wszystkich sporo lęku. Ale też moc jest po naszej stronie, bo do takiej sytuacji mogłoby doprowadzić zdarzenie losowe, nagłe, bez najmniejszej szansy na przygotowanie się. Zawieszamy działalność. Ile to potrwa? Nie wiadomo.

Hey w wielkim stylu świętować będzie 25 lat działalności scenicznej w ramach „Fayrant Tour”. Podczas koncertów nie zabraknie gościnnych występów. Pojawią się między innymi Piotr Banach (współzałożyciel i gitarzysta grupy), Brodka, Ania Dąbrowska, Mela Koteluk, Beata Kozidrak, Titus, Dawid Podsiadło czy Igor Herbut.

W serwisie Ticketpro.pl wciąż można kupować bilety na niektóre koncerty. W związku z dużym zainteresowaniem, grupa w niektórych miastach zagra dwukrotnie Tak prezentuje się aktualna rozpiska:

  • 24.11 – Warszawa, Torwar
  • 25.11 – Szczecin, Arena Szczecin
  • 26.11 – Wrocław, Hala Orbita
  • 02.12 – Poznań, Arena
  • 03.12 – Gdańsk/Sopot, Ergo Arena
  • 06.12 – Kraków, Tauron Arena Kraków
  • 08.12 – Katowice, Spodek
  • 12.12 – Wrocław, Hala Orbita
  • 14.12 – Warszawa, Torwar

Specjalny album na 25-lecie

Album „CDN” ukaże się 27 października, promuje go natomiast znany nam już od jakiegoś czasu singiel „gdzie Jesteś, gdzie jestem?”.

CDN” to dwupłytowy jubileuszowy album zawierający największe przeboje zespołu Hey. Wszystkie, nawet najstarsze, piosenki zostały nagrane na nowo, niektóre w nowych, zaskakujących wersjach, inne w sprawdzonych koncertowych aranżacjach lub po prostu po staremu. Do współpracy zaproszono dwóch producentów, którzy na przestrzeni lat współtworzyli brzmienie zespołu – Leszka Kamińskiego i Marcina Borsa. Każdemu z nich zespół powierzono jedną z płyt, a na niej kilkanaście wybranych utworów. To prezent z okazji 25-lecia zespołu.

Hey – "gdzie Jesteś, gdzie jestem?"

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także