30 lat „Tylko/Teraz Rocka”: Alice Cooper porównuje swoje koncerty do filmów Tarantino

/ 20 kwietnia, 2021


Co wspólnego mają koncerty Alice Coopera z filmami Quentina Tarantino? Artysta twierdzi, że wiele.


Alice Cooper zawsze słynął z teatralnych i dość makabrycznych koncertów. Czy takie występy mogą prowokować agresję? Artysta twierdzi, że wręcz przeciwnie i porównuje je do filmów Quentina Tarantino.

W numerze „Tylko Rocka” z października 2000 roku ukazał się wywiad z Alice Cooperem przeprowadzony przez Wiesława Weissa, w którym Cooper powiedział:

Weź taki film jak „Wściekłe psy” Quentina Tarantino – ekstremalnie gwałtowny, brutalny do tego stopnia, że chwilami aż śmieszny. Po wyjściu z kina ostatnią rzeczą, na jaką masz ochotę, jest walka. Rzygasz brutalnością. Masz jej po dziurki w nosie! Podobną rolę spełniały przed laty moje koncerty, kiedy rzeczywiście były nasycone brutalnością. Nigdy nie zdarzyło się, by na moim koncercie ktoś się z kimś pobił. Dlaczego? Bo ja to robiłem za nich. Na scenie biliśmy się za nich. Publiczność już nie musiała walczyć. Na koncercie rapowym bójki wśród publiczności to codzienność.

W 2021 roku „Tylko/Teraz Rock” kończy 30 lat. Najnowszy, kwietniowy numer naszego miesięcznika jest już w sprzedaży. Sprawdź, co w nim znajdziesz.

KWIETNIOWY „TERAZ ROCK” – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także