30 lat „Tylko/Teraz Rocka”: Nergal wspomina pierwszy koncert Behemotha

/ 26 maja, 2021


Jak wyglądał pierwszy koncert Behemotha? Kto robił na nim agresywny młyn?


Behemoth w tym roku świętuje 30-lecie istnienia. Grupa powstała w 1991 roku, kiedy Adam Nergal Darski miał kilkanaście lat i swój pierwszy koncert dała w liceum, do którego wówczas uczęszczał.

Nergal w wywiadzie dla „Teraz Rocka”, który ukazał się w kwietniu 2018 roku wspominał, że podczas tego pierwszego koncertu miał na sobie koszulkę Blasphemy i białe adidasy. Co jeszcze zapamiętał?

Baal miał koszulkę Samael albo Deicide, albo jakiegoś innego z naszych ówczesnych bogów. Graliśmy we dwójkę. Najpierw grał zespół reggae, potem punkowy Abnormal Citizens, a potem my. Było może 50 osób, punki robiły dość agresywny młyn, a reszta opierała się o ściany i patrzyła skonsternowana. Z naszego hałasu myślę, że niewiele wynikało, ale traktowaliśmy to bardzo poważnie. Gitarzysta Abnormal Citizens mieszka teraz w Bostonie i gra w zespole Morne, czasami przychodzi na nasze koncerty. Pytałem go, czy ma jakieś zdjęcia, powiedział, że może Franek, wokalista, jakieś ma, ale nie ma do niego kontaktu. Franek, jeśli to czytasz daj cynk! (śmiech) Wątpię jednak, by ktoś robił zdjęcia – wtedy nie było smartfonów, a na osiedlu z pięć osób miało aparat. A szkoda.

W 2021 roku „Tylko/Teraz Rock” kończy 30 lat. Najnowszy, czerwcowy numer naszego miesięcznika jest już w sprzedaży. Sprawdź, co w nim znajdziesz.

KOMENTARZE

Przeczytaj także