30 lat „Tylko/Teraz Rocka”: Robert Plant prawie odwołał koncert w Polsce

/ 7 kwietnia, 2021


Jeden z koncertów Roberta Planta w Polsce zawisł na włosku. Co się stało?


Robert Plant wielokrotnie występował w Polsce, ale jeden z koncertów szczególnie zapisał się w jego pamięci. Jak na ironię, o mało co i zostałby odwołany.

W wywiadzie opublikowanym w „Teraz Rocku” z grudnia 2017 roku Paweł Brzykcy zapytał Roberta Planta, jakie ma wspomnienia z polskich koncertów. Ten odpowiedział:

Najważniejsze wspomnienie: spotkałem wielu uduchowionych, serdecznych ludzi. To dlatego Polskę wskazałbym jako jedno z moich ulubionych miejsc do występowania na całej planecie. Ostatni raz, jak dotąd, byłem u was w Dolinie Charlotty (w lipcu 2015 – red.) i ten występ był szczególny także z tego powodu, że… omal go nie odwołaliśmy. Przez kilka godzin deszcz, deszcz, deszcz. Zalało scenę. Ale wyjątkowe było to, że dosłownie w ostatniej chwili, jak na zamówienie, pojawił się wiatr, który zdołał przegnać chmury… Pamiętam, że tego wieczoru śpiewało mi się znakomicie.

W 2021 roku „Tylko/Teraz Rock” kończy 30 lat. Najnowszy, kwietniowy numer naszego miesięcznika jest już w sprzedaży. Sprawdź, co w nim znajdziesz.

KWIETNIOWY „TERAZ ROCK” – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także