30 lat „Tylko/Teraz Rocka”: Tony Iommi wybiera ulubione płyty Black Sabbath

/ 11 lutego, 2021


Gitarzysta Black Sabbath miał problem ze wskazaniem ulubionych płyt Black Sabbath. Które w końcu wybrał?


W numerze „Teraz Rocka” z października 2005 roku znalazł się wywiad z Tonym Iommim przeprowadzony przez Wiesława Weissa.

Gitarzysta Black Sabbath został poproszony w nim o wybranie ulubionych płyt zespołu. Odparł:

Jakieś dziewięćdziesiąt procent z nich (śmiech). Lubię wiele naszych płyt. Oczywiście są wśród nich i takie, o których człowiek myśli: „Mogliśmy to zrobić lepiej. Szkoda, że nie postaraliśmy się trochę bardziej”. Ale większość naprawdę lubię. Lubię oczywiście płyty, które nagraliśmy z Ozzym. Ale bardzo wysoko oceniam też albumy nagrane z Dio. I choć również z Tonym Martinem nagraliśmy niezłe rzeczy, okres współpracy z Dio jest mi szczególnie bliski. Uwielbiam „Heaven And Hell” i „Mob Rules”. Moim zdaniem to kapitalne płyty. Bardzo ciepło wspominam ten okres w historii Black Sabbath, sposób w jaki wtedy pracowaliśmy.

Grupa niedługo przypomni te dwie płyty za sprawą wydań deluxe. Oba – wydawane oczywiście oddzielnie – będą miały swoją premierę 5 marca tego roku. Dostępne będą zarówno na dwóch płytach CD, jak i na dwóch winylach. To drugie wydanie będzie zawierało tylko część rarytasów dostępnych w całości na płytach kompaktowych.

W 2021 roku „Tylko/Teraz Rock” kończy 30 lat. Najnowszy numer naszego miesięcznika, z lutego 2021 roku, jest aktualnie w sprzedaży.

LUTOWY „TERAZ ROCK” – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także