54. Festiwal w Opolu. Porozumienie TVP i prezydenta Opola

/ 20 czerwca, 2017

Serwis Wirtualnemedia.pl poinformował, że doszło do porozumienia na linii Telewizja Polska – prezydent Arkadiusz Wiśniewski ws. organizacji 54. Festiwalu w Opolu. Na mocy podpisanego w poniedziałek postanowienia impreza odbędzie się w dniach od 15 do 17 września.

Roger Waters na szczycie listy OLiS, wysoko Kazik Staszewski

Powodem zerwania poprzedniej umowy przez prezydenta Opola był protest artystów, którzy odmówili występu na imprezie. Teraz w porozumieniu znalazł się następujący zapis:

Telewizja Polska deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. KFPP w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji ww. festiwalu.

Nie wiadomo na razie, jacy artyści pojawią się na deskach opolskiego festiwalu i jakie jest stanowisko tych, którzy podczas majowego zamieszania zadeklarowali, że w Opolu nie wystąpią. Kolejne informacje dotyczące KFPP wkrótce.

Ogromne zamieszanie

Problemy organizatorów pojawiły się po tym, jak udziału w opolskim festiwalu odmówiły Katarzyna Nosowska i Kayah, które miały uświetnić jubileusz Maryli Rodowicz. Sprawa szybko nabrała politycznego posmaku, a kolejni artyści – zaproszeni czy nie – informowali, że w Opolu się nie pojawią. Dość głośna była sprawa zespołu Dr Misio, który po opublikowaniu nowego teledysku otrzymał wiadomość, że jest on „nieemisyjny” i w Opolu pojawić się nie może.

Z udziału w końcu zrezygnowała wspomniana Rodowicz, a prezydent miasta Opola – który posiada prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – poinformował, że zrywa porozumienie z TVP, ponieważ ta nie jest w stanie wywiązać się z umowy dotyczącej obsady imprezy. Prezydent chciał zorganizować festiwal na własną rękę, ale nie otrzymał wsparcia z żadnej dużej stacji telewizyjnej. Wczoraj ostatecznie porozumiał się z Telewizją Polską i to właśnie na jej kanałach ponownie obejrzymy opolski festiwal.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także