9 marca Armia w Hard Rock Cafe

/ 1 marca, 2010

Już 9 marca, podczas kolejnego wtorkowego koncertu z cyklu Pepsi Rocks w Hard Rock Cafe usłyszymy grupę Armia. Muzycy zaprezentują zarówno materiał z najnowszej płyty pt. "Freak", jak i starsze utwory, zaliczane do klasyki polskiego rocka.

Armia to zespół niezwykły na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości naszej niezależnej sceny: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i Sławomira Gołaszewskiego. Klasycznie rockowy skład od początku uzupełniany był instrumentami dętymi, ale przełomowym okazał się moment, gdy do zespołu dołączył Krzysztof "Banan" Banasik. Jego gra na waltorni nadała muzyce specyficzne, niespotykane brzmienie.

Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku "Legenda" oraz "Triodante" z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Grupa potwierdziła swoją klasę, dając setki koncertów w całej Polsce (m.in. z Killing Joke i New Model Army z Wielkiej Brytanii) i  biorąc udział w wielu prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą.

W ciągu dwudziestokilkuletniej kariery zespołu w jego składzie grało wielu wybitnych i zasłużonych dla rockowej sceny polskich muzyków. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński –  śpiew, Tomasz Krzyżaniak – perkusja, instrumenty perkusyjne, Krzysztof Kmiecik – gitara basowa, Paweł Klimczak – gitara, Rafał Giec – gitara, Krzysztof Banasik – waltornia oraz Jakub Bartoszewski – waltornia.

Siła Armii tkwi w połączeniu poezji Tomasza Budzyńskiego z wyrafinowaną i ekspresyjną muzyką, zawierającą elementy rocka, folku, a nawet muzyki klasycznej. Wykorzystanie nietypowych dla współczesnego rocka instrumentów, jak waltornia, flet, wiolonczela, skrzypce sprawia, że  propozycja zespołu jest na polskiej scenie zupełnie wyjątkowa, a Armia wciąż pozostaje jedną z najbardziej oryginalnych grup, tworząc muzykę, której nie da się w żaden sposób zaszufladkować.

Najnowsze wydawnictwo zespołu – wydana w listopadzie 2009 roku płyta "Freak" prezentuje całkowicie nowe oblicze grupy. W jej nagraniu wzięli udział założyciele zespołu: Robert Brylewski oraz Sławomir Gołaszewski oraz jazzowi saksofoniści: Łukasz Kluczniak i Marek Pospieszalski. Płyta "Freak" jest psychodeliczną podróżą z elementami free jazzu i awangardy muzycznej. Jest krokiem naprzód i wyzwoleniem z utartych rockowych schematów.

Data: 09.03.2010
Miejsce: Hard Rock Cafe Warsaw, ul. Złota 59
Start: 21:30
Wstęp: 30 zł (przedsprzedaż) / 35 zł (w dniu koncertu)

Bilety do nabycia w sieciach Eventim ( http://www.eventim.pl ) oraz Ticketpro ( http://www.ticketpro.pl ).

plej

KOMENTARZE

Przeczytaj także